VIDEO Drama na kapesním oválu, vůz NASCAR obalily plameny

Radek Vičík Radek Vičík
9. 4. 2013 14:34
Americká série NASCAR zavítala na nejkratší ovál a Kurt Busch byl v Martinsville moc rád, že vyvázl se zdravou kůží.
Vůz Kyle Busche narazil do hrazení a začal hořet. | Video: youtube.com

Martinsville - Americká série NASCAR zavítala na nejkratší ovál svého kalendáře a Kurt Busch byl v Martinsville moc rád, že vyvázl se zdravou kůží.

I když je tamní okruh dlouhý jen 847 metrů a závodníci mu přezdívají "kancelářská spojka", bylo se i v neděli na co koukat. Havarovala třeba i Dancia Patricková, ale o největší show se postaral Busch.

Na malér zadělalo rozbité čerpadlo

Šampion z roku 2004 měl po dřívější kolizi s Davidem Gillilandem poškozené palivové čerpadlo. A to se Buschovi 16 kol před cílem stalo málem osudným.

Když vjížděl do první zatáčky "kapesního oválu", přestaly mu úplně fungovat brzdy. Následoval neodvratný náraz a protože v voze unikalo palivo, Ford se vzňal.

Vůz se uhasil sám

Naštěstí i po čelním nárazu do zdi zůstal americký jezdec klidný,. Okamžitě spustil interní hasící zařízení, takže plameny uhasly ještě před tím, než dorazili pořadatelé s minimaxy. Sám Busch se z auta vydrápal včas a zůstal nezraněn.

Vítězem závodu se už po osmé v kariéře stal Jimmie Johnson, vítěz NASCAR z let 2006 až 2010.

NASCAR - STP Gas Booster 500 (Martinsville):

1. Johnson (Chevrolet) 3:38:58,000, 2. Bowyer (Toyota) -0,628, 3. Gordon (Chevrolet) -0,909, 4. Kahne (Chevrolet) -1,512, 5. Ky. Busch (Toyota) -2,182, 6. Keselowski (Ford) -2,189,

Průběžné pořadí (po 6 z 36 závodů): 1. Johnson 231, 2. Keselowski 225, 3. Earnhardt (Chevrolet) 219, 4. Ky. Busch, 5. Kahne oba 199.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy