VIDEO Další smrt při závodě způsobila hromadná havárie

ČTK ČTK
14. 11. 2011 9:50
V Argentině zahynul mladý pilot Guido Falaschi
Zničený vůz Guida Falaschiho po tragické nehodě
Zničený vůz Guida Falaschiho po tragické nehodě | Foto: Reuters

Balcarce - Při nedělním závodě populární argentinské série cestovních vozů Turismo Carretera v Balcarce zahynul mladý domácí pilot Guido Falaschi.

Dvaadvacetiletý jezdec nepřežil hromadnou nehodu na okruhu pojmenovaném po slavném pilotovi formule 1 Juanu Manuelu Fangiovi.

Falaschi, který nehodu nezpůsobil, neudržel po kolizi jiného vozu svoje auto na trati a bočně narazil do ochranné bariéry z pneumatik, od níž se odrazil zpátky na trať. Další vůz jej nárazem postrčil přímo doprostředka jízdní dráhy, kde zůstal stát, načež do něj čelně narazilo jiné auto, jehož řidič v dýmu a prachu neměl šanci na překážku zareagovat.

Čtěte také:
Britská rallye pro Latvalu, Loeb měl nehodu s diváky
Smrt při rally. Diváky zabily kameny z rozbité zídky

Falaschi byl převezen vrtulníkem do městské nemocnice, kde ale po 40 minutách snahy lékařů o resuscitaci zemřel. Pilot druhého vozu Nestor Girolami by měl být ve stabilizovaném stavu.

Na tragickou kolizi se podívejte ZDE:

 

Právě se děje

před 37 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy