VIDEO Byla to pořádná rána, řekl Petrov o havárii

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 5. 2011 23:00
Ruský pilot vyvázl s vymknutým kotníkem
Foto: Reuters

Praha - Ruský pilot formule 1 Vitalij Petrov vyvázl z nehody při nedělní Velké ceně Monaka s vymknutým kotníkem.

Monopost jezdce stáje Lotus Renault se spolu s některými dalšími vozy dostal v 69. kole do skrumáže, v níž se střetl s Jaimem Alguersuarim.

Obě auta následně vrazila do bariéry a závod, který byl šest kol před koncem na dvacet minut přerušen, pro ně skončil.

Čtěte také:
Vettel zvítězil i v Monaku, ač sjel gumy až na ráfky
Soud zmatek kolem Lotusů ve formuli nevyjasnil
VIDEO Kvalifikaci v Monaku přerušila nehoda Pereze

"Byla to pořádná rána. Po havárii jsem nějak špatně cítil nohy. Vědomí jsem ale neztratil, jen jsem měl ve voze velké bolesti a musel jsem se nechat vyprostit," popsal Petrov.

Ruský závodník byl převezen do stejné nemocnice, kde od sobotní kvalifikace leží Mexičan Sergio Pérez ze Sauberu. Ten při své kolizi utrpěl otřes mozku a pohmožděninu stehna.

Na nedělní kolizi se podívejte ZDE:

 

 

Právě se děje

před 46 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy