VIDEA Bouračky v nesmlouvavém Spa: Škoda za miliony

Náročný okruh ve Spa znovu potvrdil svoji zrádnost. Na svcoje chyby nebo selhání techniky doplatilo havárii mno jezdců. Podívejte se na ty nejdramatičtější nehody.
První "velká rána" přišla u po půlhodině vytrvalostního závodu. Z přední nápravy Nissanu britského jezdce Alexe  Buncomba cosi ulétlo v nájezdu do legendární zatáčky Eau Rouge a černý se už jen neovladatelně řítil do bariéry z pneumatik.
Za další kolizí stojí nepozornost domácího Enza Ideho, který se ve svém Audi už věnoval nájezdu do další zatáčky, přičemž podcenil vedle jedoucí pomalejší Ferrari. Výsledkem byla kolize a konec nadějí pro oba týmy.
Nizozemec Jos Menten dostal smyk na výjezdu z Eau Rouge, vzal svodidla zleva zprava a ve výjezdu z následující zatáčky Raidillon jeho pouť kulečníkové koule skončila totální destrukcí auta. Pomlácené Lamborghini přišlo kromě jiného také o jedny dveře.
A ještě jednou Eau Rouge Zatáčka, o níž se říká, že je nejkrásnější i nejnárodnější na světě, se stal osudnou dalšímu Ferrari, které se po smyku "opřelo" do svodidel.
Foto: youtube.com
Radek Vičík Radek Vičík, youtube.com
30. 7. 2013 13:30
Pohlédněte si nejdramatičtější nehody z víkendové čtyřiadvacetihodinovky sportovních vozů ve Spa.

Spa-Francorchamps - Belgický okruh ve Spa patří mezi ty nejpopulárnější ale také nejzrádnější. Přesvědčili se o tom o víkendu účastníci silně obsazené čtyřiadvacetihodinovky sportovních vozů. Ze 65 silných strojů věhlasných značek jako Audi, BMW, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin nebo McLaren jich bylo klasifikováno pouze 35.

Přitom každá vážnější nehoda u podobných speciálů znamená milionové škody, protože samotná pořizovací hodnota vozů se bez problémů blíží hodnotě deseti milionů korun. Prohlédněte si v galerii ty nejhorší havárie, které se ve Spa během 24 hodin staly. Ať už byly příčiny jakékoliv, naštěstí se nikomu ze závodníků nic vážného nestalo.

Po 24 hodinách se z vítězství radovalo německé trio Bernd Schneider,  Maximilian Buhk a Maximilian Götz s Mercedesem SLS AMG GT3. Veterán Schneider přitom slavil vítězství po dlouhých 24 letech, kdy v roce 1989 seděl za volantem vítězeného Fordu Sierra.

Výsledky - 24 hodin ve Spa: 1. Schneider, Buhk, Götz  (Mercedes) 564 kol, 2. Lieb, Lietz, Pillet (Porsche) -1 kolo, 3. Lotterer, Mies, Stippler (Audi) -6 kol, 4. Primat, Jarvis, Haase (Audi) -7 kol, 5. Cameron, Griffin, Mortimer, Vilander (Ferrari) -7 kol, 6. Salo, Ladygin, Šaitar, Mediani (Ferrari) -8 kol, 7. Ordoňez, Mardenborough, Pyzera, Reip (Nissan) -11 kol, 8. Hummel, Jans, Christodoulou, Jäger  (Mercedes) -13 kol, 9. Hennerici, Maassen, Soulet (Porsche) -14 kol, 10. Zlobin, Persiani, Ladygin, Babini (Ferrari) -17 kol.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy