Vettel: Rossi zůstává dál tím nejlepším. Itala chválí i další závodníci

Radek Vičík Radek Vičík
9. 11. 2015 6:02
I když Valentino Rossi včera nedotáhl svoje tažení z poslední řady na startovním roštu Velké ceny Valencie MotoGP k zisku titulu mistra světa, čtyřnásobný šampion formule 1 Sebastian Vettel o Italovi mluví jako o své jedničce. A nejen on.
Valentino Rossi sice ve Valencii nedosáhl na desátý titul mistra světa, ale nejen podle Sebastiana Vettela je dál jedničkou.
Valentino Rossi sice ve Valencii nedosáhl na desátý titul mistra světa, ale nejen podle Sebastiana Vettela je dál jedničkou. | Foto: Reuters

Praha - Heroická jízda Valentina Rossiho ve včerejším závodě MotoGP ve Valencii sklidila velký ohlas u jeho kolegů z ostatních motoristických disciplín.

"Rossi udělal všechno, co bylo v jeho silách. Stále zůstává tím nejlepším," nechal se slyšet čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel v Mugellu, kde se konalo tradiční Finali Mondiali, tedy světové finále Ferrari Challenge.

"Rossi je skutečným šampionem"

Německý závodník si i při našlapaném programu našel čas sledovat Velkou cenu Valencie v televizi. "Myslím, že víc nešlo udělat. Výborně odstartoval, ale v cíli to stačilo jen na čtvrté místo. I tak to byl jeho velký den," zhodnotil Vettel stíhací jízdu z poslední řady na startovním roštu.

A nebyl sám. Také expilot formule 1 Enrique Bernoldi "Valeho" výkon ocenil. "Při veškeré úctě k Lorenzovi, je skutečným šampionem Rossi," napsal Brazilec v twitterové konverzaci s dalším bývalým jezdcem F1 Jaimem Alguersuarim ze Španělska.

Jiná hvězdička F1 z 90. let, Japonec Taki Inoue, si pomohl jednou z oblíbených koláží ukazujících Rossiho téměř jako superhrdinu. Text jeho stručného "postu" zní: "Gratuluji Rossimu!"

Taki Inoue o Rossim:

Neil Hodgson, světový šampion superbiků z roku 2001, v komentáři pro britskou stanici BT Sports vyjádřil mínění celé řady motocyklových příznivců: "Lorenzo je mistra světa.... Ale Rossi je šampionem fanoušků."

Proč Marquez neútočil na Lorenza?

Další bývalý britský motocyklový závodník, James Ellison se zkušenostmi z 57 závodů MotoGP, upozornil na zvláštní chování Marca Marqueze ve včerejší Velké ceně. Španěl známý svojí agresivitou na trati nechal vedoucího Jorgeho Lorenza na cestě za titulem úplně na pokoji.

"Nejsem žádný Rossiho fanoušek. Jen říkám to, čeho jsem si já (a spousta dalších) všiml. Marc Marquez umí fenomenálně předjíždět, ale na Lorenza to vůbec nezkusil," napsal Ellison na Twitteru.

Motoristický expert stanice NBC Luke Smith ocenil "Doktorovo" chování po prohraném souboji o titul. "Rossi se v boxech usmívá. Je velký ve své porážce a dokazuje, že to je pravý sportovec. Příští rok zaútočí na desátý titul," uvedl britský žurnalista.

 

Právě se děje

Další zprávy