Hamilton ve Španělsku nezaváhal. Barcelonu ovládl počtvrté za sebou

Radek Vičík Radek Vičík
16. 8. 2020 16:47
Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál v nedělní Velké ceně Španělska formule 1 a upevnil si tak vedení v průběžném hodnocení šampionátu.

Za Britem, který v Barceloně vyhrál počtvrté za sebou, skončil Max Verstappen s Red Bullem. Třetí dojel Valtteri Bottas ve druhém Mercedesu.

Na rozdíl od předchozího závodu v Silverstonu byla španělská Grand Prix klidná. Jezdce tentokrát netrápilo extrémní opotřebování pneumatik. Hamilton z pole position výborně odstartoval a závod měl až do cíle plně ve své režii.

"Všechno šlo jako na drátkách. Celý tým podal fantastický výkon. Ve voze jsme se cítil skvěle. Závod jsme zvládli perfektně takticky a myslím, že jsme se hodně poučili z předchozího víkendu," připomněl Hamilton porážku od Red Bullu ve Velké ceně k 70. výročí formule 1 v Silverstonu.

Naopak Bottas se po startu propadl až na čtvrté místo, což ho v závěrečném účtování stálo nejen boj o vítězství, ale i o druhé místo. "Klíčovým momentem byl start. Pořád netuším, co se tam stalo. Pak už to bylo hodně těžké. Každý vím, jak těžko se na tomto okruhu předjíždí," přiznal Fin.

Red Bull tentokrát nenašel žádnou "kouzelnou strategii", takže Verstappenovým maximem byl fakt, že se dostal mezi oba dva Mercedesy. "Myslím, že dokázat rozdělit oba Mercedesy byl dnes pro nás dobrý výsledek. S druhou pozici jsem velmi spokojený," prohlásil Nizozemec v cíli.

Na španělském okruhu se měnily historické tabulky formule 1. Nejprve Kimi Räikkönen v Alfě Romeo během nedělního podniku překonal metu 83 846 ostrých kilometrů ve Velkých cenách, čímž překonal dosavadního lídra statistik Fernanda Alonsa.

Hamilton si pak vítězstvím připsal 156. umístění na stupních vítězů, čímž se odpoutal od Michaela Schumachera.

Šampionát pokračuje 30. srpna Velkou cenou Belgie na okruhu ve Spa-Francorchamps.