Češi z Moto3 odstartují v Indianapolisu z páté a šesté řady

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 8. 8. 2015 22:13
Výsledky kvalifikaci na Velkou cenu Indianapolisu silničních motocyklů.
Karel Hanika na své KTM třídy Moto3.
Karel Hanika na své KTM třídy Moto3. | Foto: KTM Images

Indianapolis - Karel Hanika i Jakub Kornfeil se kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Indianapolisu silničních motocyklů umístili ve druhé desítce. Zatímco Hanikovi patří 13. místo, Kornfeil skončil tři pozice za ním.

Oba tak budou stát za sebou v páté a šesté řadě startovního roštu. Nejlepší čas dne (1:40,703 minuty) zajel lídr šampionátu Danny Kent s Hondou. České duo na KTM na Brita ztratilo přes půl vteřiny.

"Hned ze začátku kvalifikace jsem si zajel osobní maximum, které mě vyhouplo až na třetí příčku. Podařilo se mně dobře vyvézt na cílové rovince. V polovině kvalifikace jsme však přezuli na tvrdou směs pneumatik, abychom vyzkoušeli
odlišné nastavení. To nebylo úplně nejlepší, tak jsme se nakonec vrátili zase na směs medium. V závěru jsem zkusil jet s Oliveirou. Bylo však velmi obtížné dokončit jediné čisté kolo," pospal svoje pocity Kornfeil.

Popáté v sezoně si vybojoval pole position obhájce titulu šampiona MotoGP Marc Marquez na Hondě, jehož v první řadě doplní další dva Španělé: jeho týmový kolega Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo na Yamaze. Lídr seriálu Valentino Rossi (Yamaha) obsadil až osmé místo.

V Moto2 si pro nejlepší čas dojel Španěl Alex Rins, jenž o 137 tisícin vteřiny porazil svého krajana a loňského mistra Esteve Rabata.

Velká cena Indianapolis, závod mistrovství světa silničních motocyklů v USA - kvalifikace:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:40,703, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,088, 3. Khairuddin (Malaj./KTM) -0,108, ...13. Hanika -0,607, 16. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,771.

Moto2: 1. Rins 1:36,549, 2. Rabat (oba Šp./Kalex) -0,0137, 3. Kallio (Fin./Kalex) -0,316.

MotoGP: 1. M. Márquez 1:31,884, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,171, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,302.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Evropská komise strhne Polsku miliony z fondů, promeškalo čas k zaplacení pokuty za Turów

Polsko promeškalo první lhůtu k zaplacení pokuty za pokračování těžby v hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Evropská komise proto nyní vyhodnotí, ze kterých fondů pokutu v řádu desítek milionů eur Varšavě strhne. Oznámil to ve středu mluvčí unijní exekutivy. Polsko s odkazem na ekonomické a energetické zájmy odmítá důl uzavřít a pokutu platit nehodlá.

Soudní dvůr EU loni v květnu na základě české žaloby nařídil Polsku, aby provoz Turówa kvůli jeho možnému dopadu na životní prostředí a zdraví lidí zastavilo až do vydání konečného rozsudku. Tomu se Varšava ale odmítla podřídit, za což jí soud v září uložil pokutu ve výši půl milionu eur (12,2 milionu korun) denně. Polská vláda dostala po počáteční komunikaci s komisí již dvě výzvy k zaplacení pokuty, přičemž u první z nich vypršela lhůta v úterý.

"Komise nyní identifikuje vhodnou platbu, z níž bude moci provést kompenzaci," řekl novinářům mluvčí Balázs Ujvari. Brusel pak uvědomí Varšavu, která bude mít deset dní na vyjádření. Poté částku strhne.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Exhejtman David Rath zdědil majetek po otci oprávněně a podle platné závěti, rozhodl soud. Odmítl žalobu jeho bratra Michala na neplatnost závěti

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Praha dokončila geologický průzkum metra D, stavba by mohla začít na jaře

Pražský dopravní podnik dokončil geologický průzkum stavby trasy metra D, který vyšel na zhruba 1,82 miliardy korun. Nyní čeká na hlavní stavební povolení ke stavbě úseku z Pankráce na Olbrachtovu. Stavět by se mohlo začít letos na jaře. O financování výstavby jedná město s Evropskou investiční bankou. Ve středu to řekli primátorovi náměstci Adam Scheinherr (Praha Sobě) a Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) a generální ředitel DPP Petr Witowski. Trasa metra je z Olbrachtovy plánována do Písnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy