Aktualizováno 18. 4. 2015 20:37
Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny silničních motocyklů.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Images

Termas de Río Hondo - Karel Hanika obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Argentiny silničních motocyklů šesté místo, které jezdci na KTM zajišťuje start z druhé řady. Jakub Kornfeil se strojem stejné značky skončil na 20. pozici.

Hanika, který se v první polovině kvalifikace držel na třetí příčce, ztratil na vítěze  a svého týmového kolegu Miguela Oliveiru půl vteřiny.

"Do závodu si věřím, protože to je zatím zdaleka nejlepší závodní víkend letošní sezony," uvedl Hanika.

Ztráta Kornfeila byla 1,2 vteřiny. "S umístěním rozhodně nemůžeme být spokojení, ale víme, že je pole hodně vyrovnané a máme šanci na dobrý závod," sdělil český jezdec.

Karel Abraham skončil svoji pouť v kvalifikaci elitní třídy MotoGP už v její první části. Do závodu odstartuje ze 17. pozice, když mu k postupu do souboje nejlepší dvanáctky chybělo pět desetin vteřiny.

"Dnes to nebylo vůbec špatný, jediné co zde pořád dokola řešíme, jsou pneumatiky. Tady na tom povrchu hrozně rychle odcházejí," popsal brněnský závodník svoje problémy.

Kvalifikaci vyhrál obhájce titulu Španěl Marc Marquez na Hondě. V první řadě ho doprovodí jeho krajan Aleix Espargaro na Yamaze a Andrea Iannone s Ducati.

Ve třídě Moto2 byl dnes nejrychlejší další jezdec Hanikovy stáje Ajo Motorsport, Johann Zarco z Francie na stroji Kalex.

Velká cena Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Oliveira (Portug./KTM) 1:48,461, 2. Kent (Brit./Honda) -0,050, 3. Antonelli (It./Honda) -0,204, ...6. Hanika -0,565, 20. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,214.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:37,802, 2. A. Espargaró (Šp./Suzuki) -0,514, 3. Iannone (It./Ducati) -0,665, ...17. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:42,809, 2. Rabat (Šp./Kalex) -0,293, 3. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,356.