Kornfeil dojel v Moto3 devátý, Hanika v Argentině nebodoval

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 3. 4. 2016 21:45
Jakub Kornfeil na Hondě se podruhé za sebou v závodě třídy Moto3 vešel do nejlepší desítky. Dnes v GP Argentiny dojel devátý. Karel Hanika v téže třídě obsadil 24. místo
Jakub Kornfeil na trati GP Argentiny
Jakub Kornfeil na trati GP Argentiny | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Termas de Río Hondo  - Jakub Kornfeil na Hondě se podruhé za sebou v závodě třídy Moto3 vešel do nejlepší desítky. Po 10. místě v úvodním podniku v Kataru se mu dnes v Grand Prix Argentiny povedlo obsadil devátou pozici. Karel Hanika v téže třídě obsadil se strojem Mahindra 24. místo.

Až do posledních metrů to vypadlo, že Kornfeil obsadí desátou pozici. Jenže v poslední zatáčce šel k zemi  jeho týmový kolega Adam Norrodin, který tak Čechovi "daroval" jedno místo. Sám na motorku znovu nasedl a dotlačil ji aspoň na jedenácté pozici.

"Dneska bych moc rád dojel za Adamem," glosoval Kornfeil celou situaci na svém facebooku.

Pro šokující vítězství si dojel sedmnáctiletý Malajec Khairul Idham Pawi, jenž dnes absolvoval teprve třetí závod  světového šampionátu v kariéře. Druhý dojel Jorge Navarro ze Španělska a třetí držitel pole position - Jihoafričan Brad Brinder.

Hanika se sice proti startovní pozici posunul o osm míst, ale na první body v nové sezoně to bylo málo.

Rossimu pomohl kolize krajanů

Velké drama se odehrálo také v klání elitní třídy MotoGP.. Závod se kvůli pomalu schnoucí trati jel s povinnou výměnou motorek, což nejhůře "nesl" Valentino Rossi.

Ital totiž do návštěvy boxů sváděl vyrovnaný souboj s Marcem Marquezem na Hondě o vedení, ale s přesednutím na druhý stroj výrazně zpomalil. Dostali se před něj i oba jezdci Ducati a populární "Doktor" se tak propadl na čtvrté místo.

Jenže v poslední zatáčce udělal Andrea Iannone chybu a sestřelil svého týmového kolegu Andreu Doviziosa, čímž Italové otevřeli svému krajanovi v sedle Yamahy cestu k druhé příčce.

Třetí skončil ke svému vlastnímu překvapení Dani Pedrosa na Hondě a za ním si pro životní výsledek dojel Ir Eugene Laverty na starším modelu Ducati

Závod třídy Moto2 vyhrál obhájce titulu Johann Zarco z Franeci před vítězem  kvalifikace Samem Lowesem z Velké Británie a Němcem Jonasem Folgerem.

Aktualizujeme...

Velká cena Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Pawi (Malaj./Honda) 41:35,452, 2. Navarro (Šp./Honda) -26,170, 3. Binder (JAR/KTM) -30,060, 4. Locatelli (It./KTM) -30,339, 5. Mir (Šp./KTM) -30,506, 6. Ono (Jap./Honda) -30,736, ...9. Kornfeil (ČR/Honda) -45,667, 24. Hanika (ČR/Mahindra) -1:25,115.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 18 závodů): 1. Binder 36, 2. Antonelli (It./Honda) 31, 3. Navarro 29, 4. Pawi 25, 5. Bagnaia (It./Mahindra) 16, 6. Mir 15, ...8. Kornfeil 13.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 40:57,806, 2. Lowes (Brit./Kalex) -1,347, 3. Folger (Něm./Kalex) -2,754, 4. Rins (Šp./Kalex) -6,101, 5. Ägerter (Švýc./Kalex) -17,384, 6. Syahrin (Malaj./Kalex) -17,484.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 18 závodů): 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 34, 2. Zarco 29, 3. Lowes 27, 4. Syahrin 23, 5. Aegerter 22, 6. Salom (Šp./Kalex) 21.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 34:13,628, 2. Rossi (It./Yamaha) -7,679, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -28,100, 4. Laverty (Ir./Ducati) -36,542, 5. Barberá (Šp./Ducati) -36,711, 6. P. Espargaró (Šp./Yamaha) -37,245.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 18 závodů): 1. M. Márquez 41, 2. Rossi 33, 3. Pedrosa 27, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) 25, 5. Dovizioso (It./Ducati) 23, 6. P. Espargaró 19.