reklama
 
 

V druhém závodě superbiků si Smrž pohoršil. Dojel devátý

29. 5. 2012 7:55
Po šestém místě z prvního závodu superbiků v USA zajel český jezdec Jakub Smrž deváté místo.

Tooele - Motocyklový jezdec Jakub Smrž obsadil v druhém závodu mistrovství světa superbiků na okruhu Miller ve Spojených státech amerických deváté místo. O tři příčky si tak pohoršil oproti prvnímu závodu a zůstal v průběžném hodnocení šampionátu desátý.

Druhá jízda musela být přerušena po pádu Hirošiho Aojamy už ve čtvrtém kole. V té době byl vítěz kvalifikace Smrž čtvrtý a na nový začátek čekal spolu se svými kolegy kvůli čištění trati téměř hodinu a půl.

Restart se devětadvacetiletému Čechovi příliš nevydařil a nakonec dojel devátý. Vyhrál Ital Marco Melandri, celkově vede jeho krajan Max Biaggi.

"První část druhé jízdy se mi povedla, ale samozřejmě, když jsem byl vepředu, tak se něco stát muselo, jak tomu letos bývá...," uvedl český jezdec na webu fansofsmrz.cz.

"Restart se mi vůbec nepovedl a byť jsem se chtěl dostat dopředu, dlouho jsem válčil s Haslamem, který mi to vždycky nekompromisně vrátil na rovině, a pak jsem v přemíře snahy udělal chybu.Sice se mi povedlo dojet ho, ale zadní guma nebyla v posledních dvou třetinách v takovém stavu, abych se z výjezdů udržel a mohl na brzdy zaútočit," dodal Smrž.

Šampionát pokračuje za dva týdny v Misanu.

autor: ČTK | 29. 5. 2012 7:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama