V Brně se možná pojede závod série Le Mans

ČTK ČTK
31. 8. 2011 10:30
V Brně se má jezdit i italský šampionát motocyklů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brno - Minimálně jednu novinku v termínovém kalendáři plánuje v příští sezoně vedení Masarykova okruhu v Brně, které dostalo dvě zajímavé nabídky.

Jednou z nich je podle Brněnského deníku italský motocyklový šampionát, druhou evropská série vytrvalostních závodů automobilů Le Mans. Ten by mohl být náhradou za mistrovství světa cestovních vozů WRCC, které v Brně končí.

Promotéři seriálu Le Mans, kde startují sportovní prototypy, mají Masarykův okruh v hledáčku už několik let. "Máme o tuto sérii zájem. Zatím ale stále vyjednáváme," uvedla v Brněnském deníku ředitelka brněnského okruhu Ivana Ulmanová. Rozhodnutí by mělo padnout do poloviny září.

Čtěte také:
Audi sešrotovalo dva vozy, přesto slavilo v Le Mans vítězství

Motocyklové mistrovství Itálie by se mohlo jet souběžně s Memoriálem Františka Šťastného. Zatím ale podle předsedy představenstva Automotodromu Karla Abrahama k dohodě nedošlo.

Otazník zůstává v příští sezoně u motocyklové Velké ceny i mistrovství světa superbiků. Oproti minulosti má termínový kalendář Masarykova okruhu více nejasností.

"Uvidíme, jak se posune vyjednávání o financování Velké ceny v Brně," řekl Abraham. Nejzazší termín pro definitivní rozhodnutí o pořádání obou vrcholných podniků je konec prosince.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy