V Austinu už burácejí motorky: Rychlý Kornfeil, pes na trati

ČTK ČTK
10. 4. 2015 21:50
Šestým místem v úvodním tréninku zahájil český jezdec Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 přípravu na nedělní Velkou cenu USA.
Jakub Kornfeil na motocyklu KTM.
Jakub Kornfeil na motocyklu KTM. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Austin - Šestým místem v úvodním tréninku zahájil český jezdec Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 přípravu na nedělní Velkou cenu USA. Jeho kolega Karel Hanika se na mokrém okruhu v Austinu nevyhnul pádu a zaznamenal 12. čas. Karel Abraham v MotoGP zajel 25. čas.

Start tréninků na druhý podnik seriálu mistrovství světa se zpozdil kvůli dešti o 50 minut a jezdci poté měli na mokré trati zpočátku problémy, postupně ale zrychlovali. Nejlepší čas zajel na úvod v Moto3 Niccolo Antonelli.

Trénink MotoGP poté narušil toulavý pes, který pronikl na okruh, a pořadatelé museli vyvěsit červené vlajky. Žádný ze závodníků se ale naštěstí se zvířetem nestřetl a po dvacetiminutovém přerušení mohli trénink dokončit. Nejlépe si vedl Andrea Dovizioso, který v závěru těsně překonal do té doby prvního Marca Márqueze.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy