Úvodní superspeciálku v Argentině vyhrál Loeb

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 5. 2011 23:16
Druhý čas zajel Petter Solberg
Sébastian Loeb.
Sébastian Loeb. | Foto: Sport

Carlos Paz - Úvodní rychlostní zkoušku na Argentinské rallye vyhrál mistr světa Sébastian Loeb a také další dvě místa obsadili jezdci za volanty citroënů.

Jen 3,02 km dlouhou superspeciálku zvládl Loeb o devět desetin sekundy rychleji než druhý Petter Solberg z Norska, rovnou sekundu ztratil na lídra týmový kolega a krajan Sébastien Ogier.

Jediný Čech na startu Martin Semerád v mitsubishi zajel dvacátý čas a do páteční první etapy vyrazí jako sedmý v pořadí v kategorii produkčních vozů. Páteční etapu tvoří šest testů, v sobotu se pojede dalších osm a soutěž vyvrcholí čtyřmi nedělními zkouškami.

Čtěte také:

Loeb vyhrál Italskou rallye, Prokop skončil čtrnáctý
Pořadatel pochybil, za smrt při závodech mu hrozí žalář

Argentinská rallye, závod MS v automobilových soutěžích - po úvodní rychlostní zkoušce (3,02 km):

1. Loeb, Elena (Fr./Citroën DS3) 2:25,9, 2. P. Solberg, Patterson (Nor.,Brit./Citroën DS3) -0,9, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën DS3) -1,0, 4. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS) -1,5, 5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -1,7, 6. Villagra, Pérez (Arg./Ford Fiesta RS) -7,2, ...20. Semerád, Ernst (ČR/Mitsubishi Lancer EVO IX) -17,5.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy