Úspěšná Buggyra: Lacko na stupních vítězů, Calvet vítězný a Kolocová s prvními body

ČTK rav ČTK, rav
3. 10. 2021 20:00
Adam Lacko vybojoval v závodech mistrovství Evropy tahačů v Jaramě třetí a čtvrté místo a v průběžném pořadí se opět přiblížil druhému Saschovi Lenzovi z Německa.
Piloti Buggyry Adam Lacko (55) v závodě ME v Jaramě
Piloti Buggyry Adam Lacko (55) v závodě ME v Jaramě | Foto: Buggyra

Před závěrečnou Velkou cenou Itálie na něj ztrácí tři body. V čele je letos suverénní Maďar Norbert Kiss.

Lacko do nedělního prvního závodu, jehož start byl kvůli nečistotám na trati po doplňkových kláních ME o dvě hodiny opožděn, vyrazil z druhé řady. Na okruhu nedaleko Madridu sice pršelo, což má Lacko rád, tentokrát to ale rodákovi z Čeladné moc nevyhovovalo.

"Hned v prvním kole mi upadl stěrač, takže jsem se modlil, ať je konec. Na mokré trati a za deště jsem tak musel jet naslepo," řekl Lacko s tím, že si na začátku, kdy se jelo pod žlutými vlajkami a bez možnosti předjíždět, nechal úmyslně ujet dvojici Kiss, Antonio Albacete.

"Risknul jsem si, že zkusím zpomalit jezdce za sebou, abych měl před sebou mezeru a neměl tam takový vodní prach. Doufal jsem, že alespoň něco uvidím, což se nestalo. Dvanáct kol jsem bojoval s Jochenem Hahnem v zádech a dopadlo to dobře. S třetím místem jsem spokojený," řekl Lacko. Z vítězství se radoval Kiss a připsal si jubilejní desátou výhru v sezoně.

Do druhé jízdy odstartoval Lacko z třetí řady a nakonec se dokázal posunout na 4. místo, dokázal předjet Lenze i Němce Hahna. "Je to nepopulární čtvrté místo, ale teď se ani tak nekoukáme na poháry jako na body a hlavní soupeře, které jsem nechal za sebou a přiblížil se tak opět druhému místu. Z celého víkendu mám jedno třetí místo, ale do Misana si vezeme velkou naději na boj o konečnou druhou pozici," dodal Lacko.

Buggyře v podvečer přivezl velkou radost Franocuz Calvet, který týden po triumfu v národním šampionátu vyhrál svůj první závod v ME.

Už v první nedělní jízdě  získal za deváté místo premiérova dva body v "Evropě" teprve 16letá Aliyyah Kolocová.

Seriál vyvrcholí  v italském Misanu v polovině října.

Mistrovství Evropy tahačů v Jaramě (Španělsko):

3. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 26:24,051, 2. Albacete (Šp./MAN) -4,349, 3. Lacko -17,760, …9. Kolocová (oba ČR/Buggyra) -41,710.

4. jízda: 1. Calvet (Fr./Buggyra) 25:07,461, 2. Halmová (Něm./Iveco) -2,965, 3. Kursim (Něm./Iveco) -6,263, 4. Lacko -6,465, …14. Kolocová -48,880.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 228, 2. Lenz 182, 3. Lacko 179, …17. Kolocová 2.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Ambasádu USA v Česku dočasně povede diplomatka Agorová. Český velvyslanec zamíří ze Spojených států do Vietnamu

Do schválení nového velvyslance povede ambasádu Spojených států v Praze diplomatka Christy Agorová. Velvyslanectví to ve čtvrtek uvedlo na twitteru. Dosud ambasádu vedl chargé d'affaires Michael Dodman. Americký prezident Joe Biden navrhl na velvyslance investora Bijana Sabeta. Nominaci ještě musí schválit americký Senát.

"Bylo mi ctí, že mým posledním diplomatickým úkolem bylo vést americké velvyslanectví v Praze. Vztahy Česko-USA nebyly nikdy silnější. Než bude schválen nový velvyslanec, ambasádu povede zkušená diplomatka Christy Agorová," uvedl Dodman.

Agorová podle webu ambasády před příchodem do Česka pracovala jako ekonomická radová na americké ambasádě v Madridu a jako zástupkyně vedoucího konzulátu USA v Istanbulu. Působila také na diplomatických misích v Pákistánu, v Jeruzalémě a v Botswaně.

Končící český ambasador ve Spojených státech Hynek Kmoníček se pak stane českým velvyslancem v Hanoji. Ve čtvrtek to sdělilo ministerstvo zahraničí. V USA Kmoníčka nahradí 1. září dosavadní státní tajemník ministerstva zahraničí Miloslav Stašek.

Kmoníček je velvyslancem v USA od března 2017, předtím byl čtyři roky ředitelem zahraničního odboru Pražského hradu. Jde o zkušeného diplomata, byl v Austrálii, Asii i v OSN. Při nástupu na velvyslanecký post v USA jednal o návštěvě prezidenta Miloše Zemana u amerického prezidenta Donalda Trumpa. Návštěva se nakonec nekonala. Trump pak v březnu 2019 přijal v Bílém domě tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO).

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy