V Austinu budou chybět týmy formule 1 Caterham i Marussia

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 10. 2014 13:33
Na startu Velké ceny USA formule 1 bude za týden jen 18 vozů. K zámořskému závodu neodcestují finančními potížemi zmítané stáje Caterham a Marussia.
Budoucnost obou nejslabších týmů formule 1 je velmi nejistá.
Budoucnost obou nejslabších týmů formule 1 je velmi nejistá. | Foto: Reuters

Londýn - Na startu Velké ceny USA formule 1 bude za týden jen 18 vozů. K zámořskému závodu neodcestují finančními potížemi zmítané stáje Caterham a Marussia. Agentuře Reuters to řekl šéf seriálu Bernie Ecclestone.

"Ani jeden z těchto týmů do USA nepocestuje," řekl Ecclestone. Vše navíc nasvědčuje tomu, že po Austinu bude o oba týmy ochuzeno startovní pole i v následné Velké ceně Brazílie.

Dnes má odlétat všechno vybavení týmů formule 1 do USA a pokud nebude obsahovat zařízení obou stájí, jen těžko ho týmy včas dostanou do dějiště Grand Prix v Austinu.

Nad Caterhamem převzal v minulých dnech kontrolu insolvenční správce po sporech kvůli nevyrovnaným závazkům mezi bývalým majitelem podnikatelem Tonym Fernandesem a investiční společností Engavest, jež kvůli tomu z obchodu vycouvala.

Stáj Marussia má také finanční potíže, navíc fungováním týmu otřásla těžká nehoda Francouze Julese Bianchiho v předminulé Velké ceně Japonska. Už v posledním závodě v Rusku tým startoval jen s jedním vozem, hlavním důvodem byl však respekt vůči zraněnému jezdci.

Osmnáct vozů stálo na startovním roštu Grand Prix naposledy v Monaku v roce 2005, kdy byl tým BAR vyloučen kvůli porušení technických pravidel.

O případném nasazení třetích vozů Ecclestone nechce do konce letošní sezony slyšet,pak se ale rozšíření závodního pole tímto způsobem nebrání.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy