Fanoušci NASCAR přejí Trumpovi, v seriálu se znovu objeví jeho předvolební auto

Radek Vičík Radek Vičík
9. 2. 2020 21:06
Podobně jako před čtyřmi lety se v rámci zámořského šampionátu NASCAR objeví na trati vůz s předvolební reklamou Donalda Trumpa.
Joe Nemechek bude pilotovat v závodě nižší série NASCAR v Daytoně vůz týmu Mike Harmon Racing v barvách předvolební kampaně Donalda Trumpa.
Joe Nemechek bude pilotovat v závodě nižší série NASCAR v Daytoně vůz týmu Mike Harmon Racing v barvách předvolební kampaně Donalda Trumpa. | Foto: Mike Harmon Racing

Zatímco v roce 2016 měl Trumpovu reklamu automobil v elitní sérii tehdy zvané Sprint Cup, nyní se logo podporující úřadujícího prezidenta USA a zároveň kandidáta republikánů do podzimních voleb objeví ve druhé nejvyšší "lize" Xfinity Series.

Do Chevroletu s číslem 47 a nápisem "Trump Pence 2020" usedne 56letý veterán Joe Nemechek. Rekordman v počtu startů v rámci všech podniků NASCAR s 1188 závody pojede v barvách stáje Mike Harmon Racing 15. února na slavném oválu v Daytoně. Tam bude na programu úvodní díl sezony pod názvem NASCAR Racing Experience 300.

Fanoušci série NASCAR patří podle sociologických průzkumů většinově mezi voliče Donalda Trumpa, proto je na ně právě v tomto šampionátu znovu cílena kampaň.

Před čtyřmi lety se vůz s číslem 55 pilotovaný Reedem Sorensonem proháněl  po oválu Texas Motor Speedway také v barvách americké trikolory. Ze všech stran auta značky Toyota byl umístěn Trumpův předvolební slogan "Make America Great Again". Rodák z Georgie tehdy obsadil 35. pozici.

Vůz Reeda Sorensona s Trumpovou reklamou v garáži týmu Premium Motorsport před prezidentskými volbami v roce 2016.
Vůz Reeda Sorensona s Trumpovou reklamou v garáži týmu Premium Motorsport před prezidentskými volbami v roce 2016. | Foto: Premium Motorsports via Instagram

Na rozdíl od zámoří není v Evropě politická reklama vítána. O tom se předloni přesvědčil otec amerického pilota formule 2 Santina Ferrucciho, který chtěl mít na synově monopostu rovněž slogan prezidenta Trumpa "Make America Great Again".

Tým Trident mu to tehdy s ohledem na regule šampionátu nedovolil. Sám Ferrucci byl už během sezony vyhozen za to, že narazil do týmového kolegy a ještě k tomu jezdil v monopostu s mobilem v ruce.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Tisícovky lidí v Drážďanech demonstrovaly proti Pegidě

Tisícovky lidí večer v Drážďanech demonstrovaly proti radikálnímu hnutí proti islamizaci Pegida a proti předsedovi durynské organizace protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Björnu Höckemu. Do ulic saské metropole vyšly také tisíce stoupenců Pegidy.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Tunisko nejspíš čekají předčasné volby, potvrdil tamní prezident

Tuniský prezident Kaís Saíd potvrdil záměr vypsat předčasné volby v případě, že nová vláda nezíská důvěru. Sestavením kabinetu je momentálně pověřený někdejší ministr financí Iljás Fachfách, kterého Saíd navrhl v lednu poté, co jeho předchozího kandidáta parlament neschválil. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy