Fanoušci NASCAR přejí Trumpovi, v seriálu se znovu objeví jeho předvolební auto

Radek Vičík Radek Vičík
9. 2. 2020 21:06
Podobně jako před čtyřmi lety se v rámci zámořského šampionátu NASCAR objeví na trati vůz s předvolební reklamou Donalda Trumpa.
Joe Nemechek bude pilotovat v závodě nižší série NASCAR v Daytoně vůz týmu Mike Harmon Racing v barvách předvolební kampaně Donalda Trumpa.
Joe Nemechek bude pilotovat v závodě nižší série NASCAR v Daytoně vůz týmu Mike Harmon Racing v barvách předvolební kampaně Donalda Trumpa. | Foto: Mike Harmon Racing

Zatímco v roce 2016 měl Trumpovu reklamu automobil v elitní sérii tehdy zvané Sprint Cup, nyní se logo podporující úřadujícího prezidenta USA a zároveň kandidáta republikánů do podzimních voleb objeví ve druhé nejvyšší "lize" Xfinity Series.

Do Chevroletu s číslem 47 a nápisem "Trump Pence 2020" usedne 56letý veterán Joe Nemechek. Rekordman v počtu startů v rámci všech podniků NASCAR s 1188 závody pojede v barvách stáje Mike Harmon Racing 15. února na slavném oválu v Daytoně. Tam bude na programu úvodní díl sezony pod názvem NASCAR Racing Experience 300.

Fanoušci série NASCAR patří podle sociologických průzkumů většinově mezi voliče Donalda Trumpa, proto je na ně právě v tomto šampionátu znovu cílena kampaň.

Před čtyřmi lety se vůz s číslem 55 pilotovaný Reedem Sorensonem proháněl  po oválu Texas Motor Speedway také v barvách americké trikolory. Ze všech stran auta značky Toyota byl umístěn Trumpův předvolební slogan "Make America Great Again". Rodák z Georgie tehdy obsadil 35. pozici.

Vůz Reeda Sorensona s Trumpovou reklamou v garáži týmu Premium Motorsport před prezidentskými volbami v roce 2016.
Vůz Reeda Sorensona s Trumpovou reklamou v garáži týmu Premium Motorsport před prezidentskými volbami v roce 2016. | Foto: Premium Motorsports via Instagram

Na rozdíl od zámoří není v Evropě politická reklama vítána. O tom se předloni přesvědčil otec amerického pilota formule 2 Santina Ferrucciho, který chtěl mít na synově monopostu rovněž slogan prezidenta Trumpa "Make America Great Again".

Tým Trident mu to tehdy s ohledem na regule šampionátu nedovolil. Sám Ferrucci byl už během sezony vyhozen za to, že narazil do týmového kolegy a ještě k tomu jezdil v monopostu s mobilem v ruce.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy