Radek Vičík Radek Vičík
16. 8. 2013 22:06
Karel Abraham měl v Indianapolis těžký pád hned v pátečním prvním tréninku.
Karel Abraham měl v Indianapolis těžký pád hned v pátečním prvním tréninku. | Foto: Eduard Erben

Indianapolis - Český účastník elitní kategorie MotoGP v Indianapolis Karel Abraham uklouzl v prvním pátečním tréninku na přechodu mezi oválem a vnitřní tratí a skončil na nosítkách.

"Na výjezdu ze zatáčky motorka jakoby na setinu vteřiny vynechala a jak se znovu rozběhla, tak už nešlo reagovat. Probírali jsme to s mechaniky, jedna z možností je, že jsem si omylem zmáčknul řadičku, ale nakonec jsme to v podstatě vyloučili," popsal rodák z Brna.

Potlučený ale bez zlomenin

Lékaři následně vyloučili vážnější zranění, ale jezdec týmu Cardion AB Motoracing má ovšem silně pohmožděnou nohu a levé rameno.

Navzdory bolesti se Abraham vrátil na dráhu a zakončil první den Velké ceny dvaadvacátým časem. Naplno by se měl zapojit do tréninků a kvalifikace v sobotu.

"Mám naražené rameno a obraženou patu, ale důležité je, že nic není zlomeného. Jestli jsou nějak poraněné svaly, nebylo teď ještě vidět, tak doufám, že to bude v pohodě," komentoval Abraham svůj zdravotní stav.

Pešek o 99 tisícin rychlejší

Z dvojice českých účastníků MotoGP si tak vedl lépe Lukáš Pešek. Jezdec v sedle stroje Ioda-Suter obsadil časem 1:42,828 sekundy v kombinovaném hodnocení obou jízd 21. místo. Abraham v sedle stroje ART byl se ztrátou 99 tisíci vteřin klasifikován hned za ním.

Nejlépe si vedli jezdci Hondy. Vyhrál Marc Marquez, který jedno kolo vedené zčásti po slavném oválu, zvládl za 1:39,502. O osm setin vteřin za ním zaostal týmový kolega Dani Pedrosa.

O poznání lépe než jeho krajané si ve třídě Moto3 vedl Jakub Kornfeil na Kalexu KTM, který byl celkově sedmnáctý (1:50,141). Na vítězného Mavericka Viňalese s KTM ztratil 1,6 vteřiny.