24. 9. 2010 17:30
První trénink vyhrál Webber, druhý Vettel
Tréninky v nočním Singapuru ovládly redbully
Tréninky v nočním Singapuru ovládly redbully | Foto: Reuters

Praha - Páteční tréninky na Velkou cenu Singapuru vozů formule 1 ovládly vozy stáje Red Bull. První vyhrál na okruhu v Marina Bay australský závodník a lídr průběžného pořadí Mark Webber, druhý opanoval Němec Sebastian Vettel.

Webber zajel v prvním tréninku rychlejší čas než druhý Michael Schumacher, třetí pak skončil další Němec Adrian Sutil z týmu Force India. Vettel pak dojel čtvrtý.

Pro veterána Schumachera je to vůbec nejlepší výsledek v tréninku v této sezoně.

Sauber vyhodil De la Rosu. Nahradí ho Heidfeld
V Itálii triumfovalo domácí Ferrari. Vyhrál Alonso

První trénink nevyšel naopak příliš stáji McLaren Mercedes. Jenson Button sice zajel šestý nejrychlejší čas, Lewis Hamilton, který je taktéž druhým nejlepším jezdcem průběžného pořadí ale skončil až osmnáctý.

Mimo první desítku jsou zatím také jezdci Ferrari. Fernando Alonso se musel spokojit s jedenáctou příčku, Felipe Massa dojel dokonce devatenáctý.

Vettel vyhrál druhý trénink suverénně, Webbera porazil o šest desetin sekundy. Třetí byl pod umělým osvětlením úřadující šampion Jenson Button z Británie z McLarenu.

Předčasně musel ukončit trénink Španěl Fernando Alonso, jenž se se svým ferrari dostal mimo trať a poté už vůz nedokázal znovu nastartovat. Bývalý dvojnásobný mistr světa měl našlápnuto k tomu, aby Vettelův čas překonal, nakonec ale obsadil čtvrté místo.

Změny na poslední chvíli pak museli přichystat představitelé týmu Hispania. Nemocného pilota Jamamota nahradil v kokpitu Rakušan Christian Klien. Úvodní jízda se mu ale nezdařila  a skončil na předposledním třiadvacátém místě.

1. trénink: 1. Webber (Austr./Red Bull) 1:54,589, 2. M. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:54,708, 3. Sutil (Něm./Force India) 1:54,827, 4. Vettel (Něm./Red Bull) 1:55,137, 5. Alguersuari (Šp./Toro Rosso) 1:55,160, 6. Button (Brit./McLaren) 1:55,333.

2. trénink: 1. Vettel 1:46,660, 2. Webber 1:47,287, 3. Button 1:47,690, 4. Alonso (Šp./Ferrari) 1:47,718, 5. Hamilton (Brit./McLaren) 1:47,818, 6. Barrichello (Braz./Williams) 1:48,302.