Tragédie v Německu. Během šampionátu superbiků zemřel mladý jezdec

Sport Sport
23. 9. 2022 21:22
Nešťastný průběh měl páteční volný trénink závodu německého šampionátu v superbicích (IDM) na Hockenheimringu. Čtyřiadvacetiletý jezdec Leon Langstädtler dostal smyk a za ním jedoucí Daniel Kirchhoff už nestihl zareagovat. Mladý závodník na následky zranění zemřel.
Leon Langstädtler (na snímku vpravo)
Leon Langstädtler (na snímku vpravo) | Foto: ČTK

Nehoda se stala v druhém volném tréninku posledního kola německého šampionátu. Langstädtler najížděl na okruh, když dostal smyk a za ním jedoucí soupeř do něho ve dvousetkilometrové rychlosti najel.

Maršálové okamžitě zareagovali, zastavili trénink a zahájili resuscitaci. Zranění mladého závodníka byla ale neslučitelná se životem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Policisté na hranicích se Slovenskem zadrželi 240 migrantů a tři převaděče

Policisté od sobotního rána prověřili za 24 hodin na hranicích se Slovenskem 18 781 lidí, zadrželi 240 migrantů a tři převaděče. Vstup odepřeli 31 lidem, zpět na Slovensko vrátili 30 lidí. Policie to v neděli uvedla na Twitteru. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.

V sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie. Předtím se pokoušel ujet policii. Při nehodě se zranilo 21 lidí, bylo mezi nimi i pět dětí. Převaděč, který nehodu způsobil, vyvázl za volantem bez zranění.

Od zahájení kontrol do pátečního rána policie prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Téměř tři desítky bývalých hraničních přechodů se Slovenskem i tzv. zelenou státní hranici budou stovky policistů hlídat minimálně deset dnů.

O dočasném zavedení kontrol rozhodla vláda v pondělí. Od začátku letošního roku zajistili policisté na území republiky téměř 12 tisíc migrantů, což výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Zadrželi také 125 převaděčů, zatímco v minulých letech šlo řádově o jednotky či nižší desítky případů ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy