Na třech kolech a bez asistence. Přesto Tomeček v Africe zářil

Poznejte spolu s námi kouzlo a nástrahy Africa Eco Race, tak jak africkou "nahradu" Rallye Dakar prožil Tomáš Tomečeki v Tatře.
... mohl v cíli v Dakaru spolu se svým spolujezdcem Ladislavem Lálou zvednout nad hlavu masivní trofej za druhé místo v kategorii kamionů. Nad síly české posádky byl pouze Rus Anton Šibalov v Kamazu.
Tím přinesl kopřivnické značce další "dárek" k letošnímu výročí 30 let od prvního startu Tatry na dálkové soutěži.
Příběh letošního ročníku Africa Eco Race se začal psát v milionářském Monaku, odkud se 27. ledna celá závodní karavana přesunula do marockého Nadoru.
"Hned první kilometry napověděly, že nás letos čeká velmi obtížný závod,“ komentoval své dojmy Tomeček a neopomenul zmínit důležité změny na podvozku vozu: "Nové tlumiče Reiger Racing se výrazně podepsaly na zlepšené stabilitě Tatry. Auto je rychlejší a přitom lépe ovladatelné.“
Foto: Promet Excalibur Team Tomáše Tomečka
Sport Promet Excalibur Team Tomáše Tomečka, Sport
16. 1. 2016 7:00
Poznejte spolu s námi kouzlo a nástrahy Africa Eco Race, tak jak africkou "náhradu" Rallye Dakar prožil Tomáš Tomeček v Tatře.

Více o Africa Eco Race čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská burza znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od června 2016

Index PX klesl o 2,91 procenta na 1002,24 bodu. Podobně výrazný propad postihl burzu už v pondělí, kdy index PX oslabil o 2,81 procenta. Burza ztratila už pošesté v řadě. Propad ji přiblížil hranici 1000 bodů, pod kterou byla naposledy loni 10. října. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Podle analytiků trhy ztrácejí kvůli obavám z šíření nového koronaviru.

Index PX většinou zaznamenává denní poklesy pouze v desetinách procenta. Jen výjimečně v posledních letech oslabil za jeden den o více než dvě procenta. Už v pondělí po informacích o nových případech nákazy koronavirem v dalších zemích zaznamenala pražská burza největší denní propad od konce června 2016.

Tehdy index PX v některých dnech ztrácel i více než tři nebo čtyři procenta v reakci na referendum ve Velké Británii, ve kterém Britové rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie.

Další zprávy