V Mostě burácela Engeho formule 1. Hanika bojoval o vítězství a Fulín se smůlou

V Mostě burácela Engeho formule 1. Hanika bojoval o vítězství a Fulín se smůlou
Motocyklová šestihodinovka měla atraktivní start, kterému se říká Le Mans.
V neděli přišla na řadu další mostecká premiéra. V závodě nejvyšší kategorie cestovních vozů WTCR se na pole position premiérové jízdy postavil český pilot Petr Fulín v Cupře.
Sobota patřila motocyklům. Na severu Čech  se premiérově jela šestihodinovka, která byla zároveň posledním podnikem letošního ročníku vytrvalostního MS.
V jejím důsledku měl Fulín rozbité auto, boj o čelní příčky pro něj skončil v únikové zóně.
Foto: ČTK
ČTK rav Autodrom Most, PR VekraRacingTeam - Petr Frýba, FIA WTCR, Yamaha Racing, BMW Motorrad, ČTK, Autoklub ČR, rav
11. 10. 2021 19:00
Prohlédněte si fotografie ze závodního víkendu v Mostu, který nabídl motocyklovou šestihodinovku, závod cestovních aut i návrat Tomáše Engeho do "jeho" formule 1.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy