A přece se točí. Roušky a jen pár mechaniků, Buggyra v Mostě konečně vyrazila na trať

A přece se točí. Roušky a jen pár mechaniků, Buggyra v Mostě konečně vyrazila na trať
Kolem každého vozu se v rouškách pohyboval minimální počet mechaniků a inženýrů potřebný pro jeho zdárné fungování.
Šetřit se samozřejmě nemohlo na jezdcích, proto se na severu Čech objevili Tomáš Enge i David Vršecký.
Pro oba to byla první šance přímo na okruhu vyzkoušet nový Mercedes GT3, s nímž chce Buggyra prorazit v čínském šampionátu GT.
Enge si vedle toho vyzkoušel jízdu v tahači. Trucky jsou jednou z mála automobilových disciplín, v níž jediný Čech v F1 ještě nezávodil.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Buggyra, Radek Vičík
23. 4. 2020 20:17
Prohlédněte si fotografie z prvních letošních testů týmu Buggyra na koronavirovou krizí těžce zkoušeném okruhu v Mostě.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy