A přece se točí. Roušky a jen pár mechaniků, Buggyra v Mostě konečně vyrazila na trať

A přece se točí. Roušky a jen pár mechaniků, Buggyra v Mostě konečně vyrazila na trať
Kolem každého vozu se v rouškách pohyboval minimální počet mechaniků a inženýrů potřebný pro jeho zdárné fungování.
Šetřit se samozřejmě nemohlo na jezdcích, proto se na severu Čech objevili Tomáš Enge i David Vršecký.
Pro oba to byla první šance přímo na okruhu vyzkoušet nový Mercedes GT3, s nímž chce Buggyra prorazit v čínském šampionátu GT.
Enge si vedle toho vyzkoušel jízdu v tahači. Trucky jsou jednou z mála automobilových disciplín, v níž jediný Čech v F1 ještě nezávodil.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Buggyra, Radek Vičík
23. 4. 2020 20:17
Prohlédněte si fotografie z prvních letošních testů týmu Buggyra na koronavirovou krizí těžce zkoušeném okruhu v Mostě.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Navalnyj se podle jeho poradce zotavuje rychleji, než se čekalo

Ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj se z otravy zotavuje rychleji, než se čekalo. Německé televizní stanici RTL to dnes řekl poradce kritika Kremlu Leonid Volkov. Navalnyj je podle něj bedlivě střežen.

před 5 hodinami

Zemřel bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivo Vykydal

V neděli ráno zemřel ve věku nedožitých 56 let exposlanec za KDU-ČSL a bývalý náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal. Na twitteru to uvedl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, informaci ČTK potvrdil zdroj, který si nepřál být jmenován.

Vykydal byl poslancem v letech 2002 až 2006. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2002 byl zvolen za KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Byl členem výboru pro evropskou integraci (později výboru pro evropské záležitosti) a hospodářského výboru a místopředsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL. Členem KDU-ČSL byl v letech 1999 až 2009, kdy přestoupil do nově založené strany TOP 09. V letech 2007 až 2012 byl Vykydal náměstkem ministra dopravy a od roku 2012 pracoval na Státním fondu dopravní infrastruktury. Působil i v komunální politice, v letech 1999 až 2002 byl místostarostou Šumperku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy