Talent Popov nakonec motocyklové MS nepojede

ČTK ČTK
23. 2. 2012 11:30
Z jeho účasti nyní sešlo kvůli nedostatku financí
Miroslav Popov
Miroslav Popov | Foto: infomoto2.com

Praha - Motocyklový jezdec Miroslav Popov nakonec do mistrovství světa v silničních závodech nezasáhne. Ačkoliv už figuroval na startovní listině kategorie Moto3, z jeho účasti nyní sešlo kvůli nedostatku financí.

Šestnáctiletého Popova zhruba před měsícem opustil hlavní sponzor a tým kolem českého talentu nedokázal sehnat dostatek prostředků na zajištění angažmá v italské stáji Phonica Racing, se kterou byl na spolupráci domluvený.

"V týmu mě chtěli, bohužel tento sport nemá u nás v současnosti dostatečnou podporu," uvedl Popov v tiskové zprávě.

Čtěte také:
Peška čeká druhá liga v motocyklech. Je to krok kupředu

Popov v minulé sezoně startoval v mistrovství Itálie a Španělska, do kterých se nyní pravděpodobně vrátí, třikrát se představil i v MS. V Misanu zajel v kvalifikaci šestý čas, v závodě byl třináctý a získal premiérové tři body. Startoval i v Brně a Mugellu.

"Když to vyjde a udělí mi divoké karty, pokusím se opět ukázat na nějakém závodě mistrovství světa. Letos o mě zájem byl, proto věřím, že když nasbírám další zkušenosti, šanci bych zase dostat mohl," konstatoval Popov.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy