reklama
 
 

Lacko vzývá v Zolderu déšť, Buggyra si připomíná zázračný obrat z počátku milénia

14. 9. 2018 16:03
Adam Lacko sice za svým rivalem Jochenem Hahnem zaostává o 48 bodů. Buggyra ale pamatuje, jak podobný příběh završil dobrý konec.

Zolder - Naděje umírá poslední. Pod tímto heslem vyrazila Buggyra do Zolderu na víkendový závod evropského šampionátu tahačů na okruzích. Obhájce titulu Adam Lacko totiž před posledními 12 jízdami sezony ztrácí na lídra Jochena Hahna 48 bodů.

Na záludnou belgickou trať český tým míří po úspěšném domácím víkendu v Mostu, kde byl Lacko po dvou vyhraných jízdách absolutně nejlepším jezdcem. "Pokud pomineme skutečnost, že jsme vyhráli doma, Most ukázal, že ani Jochen Hahn jedoucí ve skvělé formě a s tovární podporou není neporazitelný," míní  manažer týmu Jan Kalivoda.

Boss Buggyry stále věří, že obhajoba je možná a připomíná na první pohled beznadějnou situaci starou 16 let, která skončila úspěchem party ze severu Čech.

"Vzhledem k tomu, že jsme totéž tvrdili i před závodem v Misanu, kdy nebylo jasné, jestli Adam vůbec pojede, nehodláme nic měnit ani teď na tom, že Adam válčí o titul. Ostatně v roce 2002 jsme na tom byli před Zolderem ještě hůře a nakonec Gerd Körber získal titul…," dodal Kalivoda.

Sám úřadující mistr Evropy si užívá stále lepšího zdravotního stavu po náročné operaci, kterou prodělal těsně před začátkem sezony. "Nejsem stoupencem statistik, ale troufám si odhadovat, že jsem asi historicky jediný jezdec, který absolvuje celé mistrovství Evropy jako úředně nemocný," prohodil s úsměvem 33letý pilot.

Vzhledem ke svému závodnímu naturelu vzývá v Belgii déšť. "Most ukázal, že na mokru je Buggyra lepší, než Iveco. Po domácím závodě jsme dělali jisté úpravy na autě, rozhodovat budou super pole a nájezd do první šikany,"  vysvětlil Lacko.

V Zolderu se jedou jako tradičně každý den dva závody. V druhém se na startu otáčí pořadí první osmičky. Šampionát po belgické "štaci" pokračuje za 14 dní závody v Le Mans a vyvrcholí začátkem října ve španělské Jaramě.

autor: Radek Vičík | 14. 9. 2018 16:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama