Lacko v Zolderu vyhrál, přesto mu titul mistra Evropy odběhl o další tři body

Radek Vičík Radek Vičík
17. 9. 2016 18:16
Neúprosná výsledková matematika nepomohla Adamu Lackovi i přes jednu vyhranou jízdu snížit svoji ztrátu na nejlepšího muže průběžného pořadí ME tahačů. Od ochena Hahna jej dělí 16 bodů.
Adam Lacko v Zolderu svoji Buggyru nijak nešetřil.
Adam Lacko v Zolderu svoji Buggyru nijak nešetřil. | Foto: Buggyra

ZolderAdam Lacko dál tvrdě bojuje o titul evropského šampiona tahačů. A i když si dnes v Zolderu v prvním závodě dojel pro stříbrný věnec a druhý dokonce vyhrál, ztráta pilota Buggyry na lídra seriálu Jochena Hahna se zvýšila o další tři body. Na vině je různá bodová hodnota obou jízd, z níž v konečném součtu profitoval německý pilot.

Lacko vyhrál kvalifikaci a v úvodním závodě tak stál na pole position. Jenže Hahn výborně odstartoval a až do si před českým rivalem držel v čele závodu dostatečný náskok. Ten mu přinesl vedení a dalších pět bodů k náskoku před jezdcem za volantem Buggyry.

"Trochu se potvrdilo to, čeho jsem se obával. I když jsem si říkal, že start mi vyšel, po první levé zatáčce následují tři pravé a Jochenovi stačilo se udržet alespoň trochu vedle mne. Pak už to bylo na jeho stranu a šel do vedení," vysvětlil Lacko.

Na čele startovního roštu druhého závodu s otočeným pořadím stál Jiří Forman v druhé Buggyře, jenž byl v jízdě číslo 1 na osmé pozici. Nováček v seriálu se dlouho držel na virtuální "bedně", ale nakonec podlehl silnějším soupeřům a obsadil sedmou pozici.

Z místa číslo sedm vyrazil za spanilou jízdou až k vítězství Lacko. Hned po startu udržel Hahna za svými zády a dvě kola před konce už byl ve vedení. "Auto fungovalo, skvělá jízda. Škoda jen, že to takhle nebylo v prvním závodě. Bodově by to bylo veselejší,“ řekl český závodník, který momentálně na lídra šampionátu ztrácí šestnáct bodů.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Zolderu (Belgie):

První závod: 1. Hahn (Něm./MAN) 23:48,288, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -11,689, 3. Halmová (Něm./MAN) -18,597, ...8. Forman (ČR/Buggyra) -45,591.

Druhý závod: 1. Lacko 24:08,677, 2. Lenz (Něm./MAN) -3,656, 3. Hahn -8,675, ...7. Forman -28,306.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 327, 2. Lacko 311, 3. Kiss (Maď./Mercedes) 169, ...9. Forman 68, 13. Vojtíšek (ČR/MAN) 20.

Pohár konstruktérů: 1. Reinert 499, 2. Buggyra 419, 3. Lion 295.