Video: Tisíce koní z ptačí perspektivy. Tahače bojovaly na krásné trati ve Francii

rav Buggyra, rav
9. 6. 2021 13:14
Nová sezona se definitivně rozběhla i pilotům tahačů. Jezdci týmu Buggyra se před začátkem ME vydali na okruh Charade nedalo Clermont-Ferrand. V úvodním podniku Francouzského poháru si na malebné trati domácí pilot Téo Calvet dojel pro vítězství ve všech čtyřech jízdách. Teprve 16letá Aliyyah Kolocová ovládla "juniorské" hodnocení a celkově obsadila třetí pozici.
Pohled z dronu na závody Francouzského poháru tahačů, v nichž úspěšně bojovali také piloty Buggyry. | Video: Buggyra
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy