Lacko bude v Mostě před svými fanoušky bojovat o naději na obhajobu titulu

Radek Vičík Radek Vičík
30. 8. 2018 19:00
Adam Lacko se postaví proti třem dalším evropským šampionům, aby doma v Mostě získal co nejvíc bodů při obhajobě svého titulu.
Adam Lacko se v Mostě představí s číslem 1 vyhrazeným pro obhájce titulu.
Adam Lacko se v Mostě představí s číslem 1 vyhrazeným pro obhájce titulu. | Foto: Radek Vičík

Most - Poprvé jako obhájce titulu přijede Adam Lacko o víkendu do Mostu na závody mistrovství Evropy tahačů na okruzích.Pilot Buggyry  bude chtít navázat na tradici letošní sezony, kdy v každém závodním víkendu byl aspoň jednou na stupních vítězů.

Už proto, že potřebuje v druhé polovině sezony začít umazávat z 57bodového náskoku suverénního lídra Jochena Hahna.

Lacko vstoupil do letošní sezony krátce po náročné operaci břicha a až v letní pauze mohl začít zlehka běhat a posilovat horní část těla. "I když je o mně známo, že nejraději závodím, přestávka přišla vhod. Rána mě sice pořád limituje, na plavání to moc není, ale i lehké cvičení probudí endorfiny," vysvětlil 33letý jezdec.

Souboj s Hahnem pro něj není klíčový, důležité bude soustředit se hlavně na vlastní výkon. "Tabulka hovoří jasně, na prvních čtyřech místech stejný počet mistrů Evropy, kteří získali dohromady deset titulů. To asi něco vypovídá o kvalitě letošního ročníku. Stát se může všechno, hlavně musím mít sám ze sebe dobrý pocit," dodal Lacko. jeho body budou důležité i v boji Buggyry o třetí místo v Poháru konstruktérů.

V Mostě čeká domácího jezdce skutečně náročná konkurence. Na severu Čech se sejde 18členné závodní pole v němž nechybí ani doyen truckové scény, 57letý František Vojtíšek.

Evropský šampionát tahačů nabídne v sobotu i v neděli dva závody. V tom druhém bude na startu otočená první osmička výsledkové listiny úvodní jízdy dne. Už v pátek závodní tahače poznají zblízka obyvatelé Mostu, protože od 16:35 začíná spanilá jízda "mastodontů" ulicemi města. Hlavní program proběhne na centrálním 1. náměstí. 

Diváky v Mostě však nečekají jen silné tahače, závodní program čítá i tři značkové poháry. Vedle znovuzrozeného Octavia Cupu to jsou středoevropský Renault Clio Cup a převážně polský KIA Platinum Cup.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy