Rekonvalescent Lacko bojoval, ale stupně vítězů mu v neděli zůstaly odepřené

Radek Vičík Radek Vičík
27. 5. 2018 16:04
Dalšími dvěma závody pokračoval v Misanu úvodní podnik evropského šampionátu tahačů na okruzích.
Adam Lacko v Buggyře bojuje na okruhu v Misanu.
Adam Lacko v Buggyře bojuje na okruhu v Misanu. | Foto: Buggyra

Misano Adriatico (od našeho zpravodaje) - Po dvou sobotních druhých místech se už Adama Lacka v neděli štěstí tolik nedrželo. Přesto pilot Buggyry, který do závodu nastoupil jen měsíc po komplikacích následujících po operaci slepého střeva, získal na okruhu v Misanu alespoň další dva body do boje o titul.

V prvním závodě dostal Lacko "ránu" hned v první zatáčce. Němec Sascha Lenz mu prorazil pneumatiku. Přesto obhájce titulu s defektem dojel do cíle aspoň na devátém místě zajišťujícím dva body.

Ve druhém závodě s otočeným pořadím top 8 na startovním roštu sice výborně odstartoval, ale znovu utržil bodyček od soupeře. Náraz způsobil poruchu řízení. V jejím důsledku začal Lacko výrazně ztrácet a v polovině závodu raději zamířil do boxů.

"Po startu jsem dostal ránu a přestalo mi fungovat řízení. Bohužel tak nepravidelně, že jsem nevěděl, kdy mi to vypne a kdy ne. Několikrát jsem vylétl i mimo trať. Nemělo cenu se s tím dál prát. Byl by to hazard," uvedl český pilot, kterému patří průběžné páté místo.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Misanu (Itálie):

Třetí jízda: 1. Hahn 25:02,960, 2. Halmová (oba Něm./Iveco) -1,432, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -2,859, …9. Lacko (ČR/Buggyra) -45,854.

Čtvrtá jízda: 1. Smith (Brit./Man) 25:03,723, 2. Lenz (Něm./MAN) -7,314, 3. Albacete (Šp./MAN) -8,643, …Lacko nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 50, 2. Halmová 34, 3. Albacete 29, …5. Lacko 26.

Lacko se v prvním závodě sezony dostal dvakrát na stupně vítězů | Video: BUGGYRA brand