Lacko v Zolderu vyhrál závod a minimalizoval škody ze soboty

Aktualizováno 17. 9. 2017 19:39
Adam Lacko vede v evropském šampionátu tahačů na okruzích o 53 bodů, titul může slavit už v následujícím podniku v Le Mans.
Adam Lacko na okruhu v Zolderu
Adam Lacko na okruhu v Zolderu | Foto: Buggyra

Zolder - Adam Lacko v neděli v belgickém Zolderu vyhrál první závod ME tahačů na okruzích a v druhém dojel ve své Buggyře těsně pod stupni vítězů. V průběžném hodnocení seriálu to znamená, že vede o 53 bodů před Jochenem Hahnem z Německa.

Do konce seriálu chybějí už jen dva závodní víkendy - v Le Mans a Jaramě. V osmi jízdách je k mání dohromady ještě 120 bodů. Vzhledem ke svému náskoku může Lacko při ideální konstelaci slavit svůj první evropský titul už v neděli 24. září ve Francii. Buggyře se daří i v Poháru konstruktérů, v němž vede o 44 bodů.

Do úvodní nedělní jízdy vyrazil český jezdec s cílem smazat sobotní nulu způsobenou poruchou převodovky. A mise vyšla na jedničku, z pole position si stylem start - cíl dojel pro vítězství. David Vršecký v druhém voze roudnického týmu skončil sedmý.

"Dnes jsem si dal obzvlášť záležet, aby se mi první zatáčka podařila a vyšlo to. Mám obrovskou radost, hlavně z toho, že vše fungovalo na jedničku," řekl spokojený rodák z Čeladné.

Jízda číslo dvě, v níž se na startovním roštu obrátilo pořadí top 8 z předchozího podniku, znamenala pro Lacka postup z osmé příčky na konečnou čtvrtou. Vršecký zužitkoval první řadu v druhou pozici, čímž vyrovnal svůj nejlepší výkon v této sezoně.

"Škoda, že jsme nedali s Davidem pódiové double. Na cílové rovince jsem jel už vedle Kisse, ale nepodařilo se mi útok dotáhnout do pódiového konce. Jinak jsme opět stáhli nějaké body, co jsme včera Hahnovi darovali. Nakonec odjíždíme celkem spokojeni," dodal suverénní lídr seriálu Lacko.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Heusden-Zolderu (Belgie):

3. jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 23:53,358, 2. Hahn (Něm./Iveco) -3,896, 3. Albacete (Šp./MAN) -6,720, …7. Vršecký (ČR/Buggyra) -20,805.

4. jízda: 1. Kursim (Něm./Mercedes) 24:51,434, 2. Vršecký -8,467, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -9,754, 4. Lacko -9,923.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 311, 2. Hahn 258, 3. Kiss 246, …8. Vršecký 95, 22. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.