Lacko začal sezonu na stupních vítězů, druhou jízdu zmařila havárie rivala

Radek Vičík Radek Vičík
12. 6. 2021 19:20
Adam Lacko vstoupil do nové sezony ME tahačů na okruzích třetím místě v sobotním závodě na maďarském Hungaroringu. Tradiční druhý závod byl dlouhý jen pár set metrů. Pak došlo k vážné havárii a kvůli opravě svodidel se už v bojích o body nepokračovalo.
Pilot Buggyry Adam Lacko při závodě ME na Hungaroringu
Pilot Buggyry Adam Lacko při závodě ME na Hungaroringu | Foto: Buggyra

Po ranní kvalifikaci patřila Lackovi čtvrtá příčka. Český jezdec si po startu poradil s obhájcem titulu Jochenem Hahnem a postoupil na třetí místo. Zkušený Němec si ale nenechal nic líbit, na začátku třetího kola zaútočil a protože český jezdec mírně probrzdil, byla třetí příčka opět jeho.

Pilot Buggyry se vrátil  brzy na virtuální stupně vítězů. Pomohla mu k tomu technická závada MANu lídra závodu, domácího Norberta Kisse. Pro triumf v prvním letošním závodě si dojel s náskokem téměř deseti vteřin Němec Sasha Lenz před Hahnem a Lackem. Na body dosáhl i jeho týmový kolega Teo Calvet, jenž skončil desátý. Těsně za ním dojela Aliyyah Kolocová.

Druhý závod s otočeným pořadí top 8 na startu byl dramatický od prvních metrů. Po řadě strkanic vyletěla neřiditelná Scania německého jezdce Steffena Faase mimo trať a prorazila ochranné bariéry.

Jezdec vyvázl jen se šokem, ale oprava svodidel se natolik protáhla, že nebylo možné už stihnout restart závodu.

Úvodní závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:

1. jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 25:50,522, 2. Hahn (Něm./Iveco) -9,917, 3. Lacko -10,783, …11. Kolocová (oba ČR/Buggyra) -51,693.

2. jízda byla po nehodě v 1. kole zrušena.

 

Právě se děje

Další zprávy