Stabilní forma. Lacko v neděli přidal další dvě třetí místa

Radek Vičík Radek Vičík
13. 6. 2021 15:34
Adam Lacko v Buggyře pokračoval na Hungaroringu v tradici třetích míst i v neděli, v prvním díle evropského šampionátu tahačů na okruzích ještě dvakrát vystoupal na stupně vítězů.
Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME na Hungaroringu
Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME na Hungaroringu | Foto: Buggyra

Neděle začala jako podle kopíráku z předchozího dne. Lacko byl znovu v kvalifikaci čtvrtý a znovu se dokázal po startu prodrat na třetí pozici. První trojka se soupeřům rychle vzdálila, takže o místech na stupních vítězů bylo brzy rozhodnuto.

Domácí matador Norbert Kiss si spravil náladu po sobotním vypadnutí kvůli technickým problémům a dojel si pro letošní první vítězství. Druhý skončil Němec Sasha Lenz a za ním Lacko.

Druhý závod - s otočeným pořadím první osmičky na startu - rozjel nejlépe Lackův týmový kolega Teo Calvet startující z pole position. Francouz se pak sice začal propadat, ale do boje o čelní příčky se opět vrátil Lacko.

Dlouho sice bojoval o čtvrtou příčku s obhájcem titulu Jochenem Hahnem, ale postupně se probil za Stefanii Halmovou, která se ujala vedení. To už ale postupně završoval svoji stíhací jízdu Kiss.

Poté, Maďar předjel Lacka, mu zbýval závěrečný útok na Halmovou, aby mohl slavit nedělní double. Na rozdíl od pilota rudého tahače Lackův atak na Němku nebyl úspěšný a rodák z Čeladné byl potřetí za sebou třetí.

V celkovém pořadí je Lacko s 30 body druhý, na lídra Lenze ztrácí osm bodů. Teprve šestnáctiletá Aliyyah Kolocová na své první evropské body zatím čeká.

Úvodní závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti - neděle:

1. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 25:38,699, 2. Lenz (Něm./MAN) -8,097, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -12,830, …12. Kolocová (ČR/Buggyra) -1:06,090.

2. jízda: 1. Kiss 26:11,488, 2. Halmová (Něm./Iveco) -3,044, 3. Lacko -3,300, …12. Kolocová -38,423.

Průběžné pořadí ME: 1. Lenz 40, 2. Lacko 32, 3. Kiss 30.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy