Lacko překonal smůlu a na Hungaorringu oslavil první vítězství v sezoně

Radek Vičík Radek Vičík
16. 6. 2018 17:56
Okruh na Hungaroringu znamenal pro tým Buggyry nejprve smutek, pak přišla premiérová letošní oslava triumfu.
Adam Lacko na stupních vítězů na Hungaroringu.
Adam Lacko na stupních vítězů na Hungaroringu. | Foto: Buggyra

Mogyoród - Obhájce titulu Adam Lacko si v sobotních závodech evropského šampionátu tahačů na okruzích na Hungaroringu zažil smutek a radost. Zatímco v prvním po poškození pneumatiky po souboji se soupeřem klesl z pole position na osmé místo, ten druhý stylem start-cíl vyhrál. Pilot Buggyry tak poprvé v nové sezoně zvítězil.

Podobně jako ve dvou závodech v Misanu musel i v tom prvním maďarském odjet drtivou většinu závodu s prasklou pneumatikou. "Druhý víkend a znova bez gumy. Doufám, že už to skončí," řekl naštvaně Lacko."Po startu se mi tam zkoušel dostat Hahn a pak mi Kiss zezadu prorazil gumu. Víc se s tím bohužel dělat nedalo," dodal.

Konečné osmé místo mu ale v jízdě číslo dvě přineslo pole position a český závodník ji proměnil v triumf. "Bylo to dama až do posledního momentu! Naštěstí jsem to urval a dotáhl do cíle. Cítím určitou satisfakci za ten první závod. Doufám, že zítra už to bude bez těchto překvapení," poznamenal Lacko, který se v celkovém pořadí drží na pátém místě. 

Závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:

První jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 25:49,634, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -2,451, 3. Halmová (Něm./Iveco) -10,542, …8. Lacko (ČR/Buggyra) -45,240.

Druhá jízda: 1. Lacko 25:59,350, 2. Reinert (MAN/Něm.) -0,365, 3. Halmová -4,190.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 75, 2. Halmová 54, 3. Kiss 46, …5. Lacko 39.

Lacko si na Hungaroringu dojel pro první letošní vítězství | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 35 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy