reklama
 
 

Vršecký má další exotický titul, obhájil vítězství v čínském šampionátu tahačů

10. 9. 2017
David Vršecký letos v Číně nepoznal hořkost porážky, když vyhrál všechny tři díly národního mistrovství a hladce tak obhájil titul.

Kanton - David Vršecký si v neděli přidal další titul do své bohaté sbírky. Dvojnásobný mistr Evropy tahačů na okruzích a indický mistr se stal podruhé za sebou šampionem Číny.

Rozhodl o tom třetí závod seriálu, který se jel v Kantonu, který ovládli piloti týmu Buggyra. Cílovou čáru obou závodů proťali v pořadí Vršecký, Adam Lacko a Martin Kolomý. Prvně jmenovaný letos nepoznal hořkost porážky, když vyhrál všechny tři díly mistrovství Číny a hladce tak obhájil titul. Lacko byl podobně jako loni celkově druhý.

Vršecký si čínský triumf pochvaloval. "Super, trochu jsme si libovali, jak je tu chladněji, ale kvůli velké vlhkosti z nás leje opravdu nevídaně. První závod byl na pohodu, kdy jsme startovali zepředu. Druhý závod už tam bylo nějaké předjíždění a kontakty. Nicméně tak, jak ten víkend špatně začal, když jsme opravovali celé auto, tak dobře skončil," komentoval úspěšný víkend čerstvý dvojnásobný mistr Číny.

"Mám v Číně za sebou dvě sezony, obě jsem vyhrál, takže pokud bude třetí sezona stejná, vůbec bych se nezlobil. Docela mě to tu baví, zatím jsme vyhráli, co se dalo," dodal pilot roudnické stáje.

Po dvou letech si okruhový speciál v Asii vyzkoušel někdejší vítěz seriálu Kolomý. "Byl to trochu boj, protože v okruhovém autě jsem dlouho nejel. Bylo to zajímavé v tom, že jsme všichni skončili na pódiu. Ve druhém závodě jsme hodně předjížděli pomalá auta. Některý zatočí a ani se nepodívají vedle sebe, takže tam byly i nějaké kontakty," uvedl zkušený jezdec dálkových rallye.

autor: Radek Vičík | 10. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama