Lacko chce v Zolderu nabrat další cenné body v boji o obhajobu titulu vicemistra

rav rav
13. 9. 2019 9:36
Po mosteckém souboji s přírodními živly se mistrovství Evropy tahačů na okruzích tento víkend přesunuje do Zolderu. V šestém dílu seriálu má Adam Lacko v Buggyře za cíl nasbírat co nejvíc bodů v boji o celkovou druhou příčku.
Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019
Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019 | Foto: Radek Vičík

Na belgickém okruhu se šampionát překulí do poslední třetiny. V Zolderu chce Lacko navázat na pódiová umístění v obou závodech v Mostu, které oproti klasickému programu čtyř jízd dovolilo počasí.

Loňský vicemistr má momentálně rozjetý boj o obhajobu této pozice se Španělem Antoniem Albacatem, ale ani ztráta 79 bodů na lídra Jochena Hahna nebere roudnickému týmu naději na malý zázrak.

"Všechno je možné, naděje umírá poslední," míní manažer Buggyry Jan Kalivoda. "V roce 2011 prohrál Jochen (Hahn) s Antoniem (Albacetem) právě v Zolderu o 50 bodů. Kdyby se něco podobného podařilo Adamovi, šampionát by to ještě řádně zdramatizovalo."

Jinak ale Kalivoda po domácím závodě zůstává spíše realistou s mírnou dávkou optimismu. "Sobotní závod v Mostě ukázal, že jsme se hodně posunuli, třiadvacet bodů představuje velmi slušný výsledek. VK50 fungoval, hranice 40 bodů na závodní víkend se jeví jako reálná, " věří.

Na pořádný příděl bodů myslí na náročné a úzké trati, po níž se proháněly rovněž monoposty F1, také Lacko. "Po Mostě jsem musel odpovídat na otázky ve smyslu, že jsem v sobotu s Jochenem (Hahnem) prohrál pouze o tři body. Vzhledem k víceméně testovací sezoně to asi není špatné, ale nezávodím proto, abych prohrával. V této chvíli mě ale zajímá mnohem více Antonio (Albacete), na kterého ztrácím čtyři body. Chytil druhou mízu, baví ho závodit, má spoustu zkušeností," uvědomuje si úřadující vicemistr Evropy.

Také v soutěži týmů je pro stáj ze severu Čech ve hře pódiové umístění. I zde je Buggyra - podobně jako Lacko mezi jezdci - třetí a udržení toho postu není nereálné. Její náskok před týmem Tankpool 24 totiž narostl už na 43 bodů. Navíc zatímco konkurenci boduje vlastně jen Norbert Kiss, vedle Lacka začal pravidelně sbírat body i jeho parťák Oly Janes.

V Zolderu jsou v sobotu i v neděli naplánovány dvě jízdy. V té druhé, hůře bodované, si jezdci z top 8 prohodí místa na startu.

Video: Buggyra Racing
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy