Lacko zná vyzyvatele v boji o evropský titul. Je jich celkem patnáct

rav rav
5. 5. 2019 13:00
Adam Lacko zná své vyzyvatele v boji o titul evropského šampiona tahačů na okruzích. Úřadující vicemistr z týmu Buggyra je na oficiální startovní listině spolu s dalšími patnácti soupeři, kteří se zúčastní všech osmi závodních víkendů.
Adam Lacko bude v letošní sezoně útočit z pozice vicemistra Evropy.
Adam Lacko bude v letošní sezoně útočit z pozice vicemistra Evropy. | Foto: Buggyra

Tím ale počet jezdců v jednotlivých podnicích není konečný. Pravidelně se přihlašují piloti závod od závodu, především jde o Francouze, Brity a Španěly. To je také případ českého veterána Františka Vojtíška, který na seznamu stálých účastníků ME chybí.

Lacko bude mít i letos za týmového kolegu Brita Ollyho Janese. Buggyra je ve startovní listině oficiálně uvedena pod značkou Freightliner, protože závodní speciály musí být postaveny na bází komerčního tahače.

Ve špičkových týmech došlo k jediné výrazné změně. Ve stáji Tankpool24 Racing se vedle ambiciózního Maďara Norberta Kisse objeví místo německého pilota Steffena Faase jeho krajan Fabio Citignola.

Obhájce titulu Jochen Hahn, loni třetí Antonio Albacete, populární Steffi Halmová či stále se zlepšující Sascha Lenz tak zůstávají věrni loňským barvám.

Osmidílný seriál s 32 jízdami startuje poslední květnový víkend v italském Misanu. Pátým podnikem bude na přelomu srpna a září Most, šampionát vyvrcholí 5. a 6. října v Jaramě položené jen několik kilometrů severně od Madridu.

Startovní listina ME tahačů na okruzích 2019:

 

Právě se děje

Další zprávy