Auta létala až za 40 metrů. To byla Švédská rallye

O víkendu se nelétalo daleko jen ze skokanského můstku ve Vikersundu, ale také o pár set kilometrů dál v okolí Kalstadu. Podívejte se na to nejlepší ze Švédské rallye.
Thierry Neuville sice nakonec ve Švédské rallye nedosáhl na vítězství, ale jeden triumf si vzít nenechal. Na legendárním "skokánku" Colin's Crest doletěl do rekordní vzdálenosti 44 metrů. Prohlédněte si jeho let a pak i další fotografie a videa z víkendového druhého podniku MS v automobilových soutěžích.
Boční pohled na letící vůz obhájce titulu Sébastiena Ogiera odhaluje, jakou vůli mají tlumiče speciálů WRC.
Colin's Crest je dnes už taková rallyeová instituce. Kolem skoku se tísní davy a diváci vzadu vidí všechno také díky velké obrazovce.
Vzduchem se na severských rychlostních zkouškách prolétl také Martin Prokop ve Fordu Fiesta RS WRC.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
17. 2. 2015 9:01
O víkendu se nelétalo daleko jen ze skokanského můstku ve Vikersundu, ale také o pár set kilometrů dál v okolí Kalstadu. Podívejte se na to nejlepší ze Švédské rallye.

Více o rallye čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 44 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy