Prokop povozil diváky, Švédskou rallye nakonec nedokončil

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 2. 2014 15:59
Vítězem Švédské rallye se stal Jari-Matti Latvala ve Volkswagenu. Český jezdec Martin Prokop zůstal stát na 22. rychlostní zkoušce.
Diváci Martina Prokopa na Švédské vytáhli ze škarpy, pak je táhl na laně. | Video: youtube.com

Karlstad - Vítězem Švédské rallye se dnes odpoledne stal Jari-Matti Latvala ve Volkswagenu.

Český jezdec Martin Prokop, který se před touto rallye vrátil ke spolupráci s navigátorem Janem Tománkem, zůstal stát na 22. rychlostní zkoušce druhého dílu světového šampionátu v automobilových soutěžích v závěji v příkopu. Dopadl tedy podobně, jako v úvodní Rallye Monte Carlo.

Prokop se ocitl mimo vozovku už ve čtvrteční první etapě, kdy mu ze závěje ještě pomohli diváci, a z posledního místa se postupně probil až na dvanácté.

Problémy měl i obhájce titulu

Obhájce titulu Sébastien Ogier, jenž pilotuje stejný vůz jako vítěz, po páteční kolizi ve sněhové bariéře obsadil šesté místo.

Latvala navázal na triumfy z let 2008 a 2012, které vybojoval ještě s Fordem, a ujal se vedení v mistrovství světa. Deváté vítězství v kariéře si zajistil s náskokem 53 sekund na týmového kolegu Andrease Mikkelsena, třetí skončil s šestisekundovým odstupem další Nor Mads Östberg s Citroënem.

Latvala dlouho sváděl vyrovnanou bitvu s Mikkelsenem, ten ale v úvodu posledního dne nabral rozhodující manko po menší nehodě.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) 3:00:31,1, 2. Mikkelsen, Markkula (Nor./Volkswagen Polo R) -53,6, 3. Östberg, Andersson (Nor./Citroën DS3) -59,5, 4. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -2:26,9, 5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -3:00,5, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -4:29,9, ...Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) nedokončili.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 13 závodů): 1. Latvala 40 b, 2. Ogier 35, 3. Östberg 30, 4. Mikkelsen 24, 5. Bouffier, Panseri (Fr./Ford Fiesta RS) 18, 6. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) 17.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen Total I 72, 2. Citroën 56, 3. Volkswagen Total II 26, 4. M-Sport Ford 1 22.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy