Komu chyběla křídla? Kamarádské svezení se proměnilo v souboj nápojových gigantů

Radek Vičík Radek Vičík
26. 2. 2020 15:03
Když kývnete na to, aby vás soupeř od nepojízdného auta odvezl do depa, můžete tím rozpoutat pěknou melu. O tom se v neděli přesvědčil pilot seriálu Supercars Shane van Gisbergen, jehož musel po závodě v australském Adelaide do boxů odvézt rival Cam Waters.
Cam Waters nabral rivala Shane van Gisbergena v závode Supercars Adelaide 500 do "taxíku".
Cam Waters nabral rivala Shane van Gisbergena v závode Supercars Adelaide 500 do "taxíku". | Foto: Repro: TV

Začalo to jako nezištný čin fair play. Van Gisbergen dlouho ve druhém závodě v rámci podniku Adelaide 500 bojoval právě s Watersem o třetí místo. Jenže čtyři kola před koncem ho zradilo zavěšení, Ford musel odstavit na protilehlé rovince a začal řešit odvoz do depa.

Když už bylo po boji o body, právě 25letý australský jezdec nabral o pět let staršího "stopaře" do svého Holdenu a svezl do boxů. Jízda to byla velmi přátelská, van Gisbergen dokonce neodolal a chvilku místo Waterse řadil.

Jenže v depu se to oběma jezdců rozleželo v hlavě. Už proto, že zatímco Novozélanďanův tým Triple Eight Race Engineering sponzoruje výrobce energetických nápojů Red Bull, Waters jezdí s autem stáje Tickford Racing v barvách konkurenční značky Monster.

"Viděl jsem na cestě nějakého stopaře. Tak jsem si řekl, že zapnu svůj Uber a ještě si cestou vydělám pár set dolarů. Holden se rozbil, Ford mu zachránil den a lepší energetický nápoj svezl ten v problémech," prohodil Waters na adresu svého rivala.

Van Gisbergen si to nenechal líbit. "Asi to nebylo moc chytré, zvolil jsem špatné auto. Pitomý energeťák ve Fordu," prohodil s úsměvem šampion Supercars z roku 2016.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy