Strhující bitvu v 24 hodin Le Mans vyhrálo opět Audi

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 6. 2014 16:21
Vozy Audi odolaly očekávanému útoku Toyoty a Porsche a popáté za sebou ovládly slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans.
Audi i letos potvrdilo své kralování v Le Mans.
Audi i letos potvrdilo své kralování v Le Mans. | Foto: Reuters

Le Mans - Vozy Audi odolaly očekávanému útoku Toyoty a Porsche a popáté za sebou ovládly slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans. Trojice André Lotterer z Německa, Marcel Fässler ze Švýcarska a domácí Francouz Benoit Tréluyer vyhrála v Le Mans potřetí po letech 2011 a 2012.

Úspěch týmu Audi podtrhl jeho druhý vůz, v němž jezdil i držitel rekordních devíti triumfů v závodu Tom Kristensen z Dánska. Druhé audi zaostalo za svými kolegy o tři kola. Pro Audi to byl sedmý double v historii.

Favorizovaná Toyota, jež udávala 14 hodin tempo závodu, nakonec dojela do cíle jen s jedním vozem. Na třetím místě ho dovez expilot formule 1 Brit Anthony Davidson.

Smůlu mělo při svém návratu do Le Mans i Porsche. Další bývalý pilot formule 1 Mark Webber z Austrálie musel s vozem 919 Hybrid odstoupit z prvního místa necelé dvě hodiny před koncem kvůli poruše na olejovém čerpadle.

Osmé místo obsadil vůz Oreca 03R - Nissan z týmu devítinásobného mistra světa v rallye Francouze Sébastiena Loeba, v němž jel i Jan Charouz. Ve své třídě LMP2 byl Charouz společně s Němcem Reném Rastem a Vincentem Capillairem z Francie čtvrtý.

Vytrvalostní automobilový závod 24 hodin Le Mans:

Absolutní pořadí: 1. Fässler, Lotterer, Tréluyer (Švýc., Něm., Fr./Audi R18 e-tron quattro) 379 kol, 2. Di Grassi, Gené, Kristensen (Braz., Šp., Dán./Audi R18 e-tron quattro) -3 kola, 3. Davidson, Lapierre, Buemi (Brit., Fr., Švýc./Toyota TS 040-Hybrid) -5 kol, ...8. Rast, Charouz, Capillaire (Něm., ČR, Fr./Oreca 03R-Nissan) -25 kol.

LM P2: 1. Dolan, Tincknell, Turvey (všichni Brit./Zytek Z11SN-Nissan) 356 kol, ...4. Rast, Charouz, Capillaire -2 kola.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy