Stoner má nejlepší pozici na startu Velké ceny USA

ČTK
22. 7. 2007 9:39
Kvalifikaci na motocyklovou GP USA vyhrál lídr MS Stoner
Casey Stoner a jeho Ducati MotoGP
Casey Stoner a jeho Ducati MotoGP | Foto: Reuters

Laguna Seca - Vedoucí muž mistrovství světa v závodech královské kubatury silničních motocyklů Casey Stoner si zajistil nejvýhodnější pozici na startu nedělní Velké Ceny USA v Laguna Seca.

Australský jezdec v sedle ducati a vítěz pěti letošních závodů, vyhrál kvalifikaci letos už popáté, dosud se mu ale nepodařilo triumfovat po startu z prvního místa.

V přední řadě bude mít Stoner vedle sebe Daniho Pedrosu ze Španělska a svého krajana Chrise Vermeulena.

Nejlepším z domácích jezdců byl mistr světa a vítěz předchozích dvou amerických Grand Prix Nicky Hayden na čtvrtém místě. Druhou linii s ním obsadí dvojice Italů - hvězdný Valentino Rossi a Loris Capirossi.

V Laguna Seca je ze tří kubatur na programu pouze závod MotoGP, jeho start je naplánován na 23:00 SELČ.

Výsledky - kvalifikace:
1. Stoner (Austr./Ducati) 1:22,292, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 1:22,501, 3. Vermeulen (Austr./Suzuki) 1:22,590, 4. Hayden (USA/Honda) 1:22,624, 5. Rossi (It./Yamaha) 1:22,683, 6. Capirossi (It./Ducati) 1:22,914.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy