Stoner má nejlepší pozici na startu Velké ceny USA

ČTK
22. 7. 2007 9:39
Kvalifikaci na motocyklovou GP USA vyhrál lídr MS Stoner
Casey Stoner a jeho Ducati MotoGP
Casey Stoner a jeho Ducati MotoGP | Foto: Reuters

Laguna Seca - Vedoucí muž mistrovství světa v závodech královské kubatury silničních motocyklů Casey Stoner si zajistil nejvýhodnější pozici na startu nedělní Velké Ceny USA v Laguna Seca.

Australský jezdec v sedle ducati a vítěz pěti letošních závodů, vyhrál kvalifikaci letos už popáté, dosud se mu ale nepodařilo triumfovat po startu z prvního místa.

V přední řadě bude mít Stoner vedle sebe Daniho Pedrosu ze Španělska a svého krajana Chrise Vermeulena.

Nejlepším z domácích jezdců byl mistr světa a vítěz předchozích dvou amerických Grand Prix Nicky Hayden na čtvrtém místě. Druhou linii s ním obsadí dvojice Italů - hvězdný Valentino Rossi a Loris Capirossi.

V Laguna Seca je ze tří kubatur na programu pouze závod MotoGP, jeho start je naplánován na 23:00 SELČ.

Výsledky - kvalifikace:
1. Stoner (Austr./Ducati) 1:22,292, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 1:22,501, 3. Vermeulen (Austr./Suzuki) 1:22,590, 4. Hayden (USA/Honda) 1:22,624, 5. Rossi (It./Yamaha) 1:22,683, 6. Capirossi (It./Ducati) 1:22,914.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy