MotoGP v Brně budou pořádat kraj a město. Za poplatek 110 milionů ročně

ČTK ČTK
11. 1. 2016 14:00
Průměrná výše zalistovacího poplatku na pořádání závodů bude asi 4,1 milionu eur (kolem 110 milionů korun) ročně, řekl dnes ČTK primátor Brna Petr Vokřál (ANO).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brno - Spolek založený městem Brnem a Jihomoravským krajem bude v následujících pěti letech pořádat motocyklovou Grand Prix České republiky v Brně. Zástupci spolku dnes podepsali smlouvu se šéfem promotérské společnosti Dorna Carmelem Ezpeletou. Průměrná výše zalistovacího poplatku na pořádání závodů bude asi 4,1 milionu eur (kolem 110 milionů korun) ročně, řekl dnes ČTK primátor Brna Petr Vokřál (ANO).

Podle něj bude letošní ročník stát přes 3,6 milionu eur (asi 100 milionů korun), ale výše poplatku bude mít vzestupnou tendenci. V roce 2020 bude 4,6 milionu eur (asi 130 milionů korun).

Ezpeleta uvedl, že výše zalistovacího poplatku je zhruba stejná, jako je u ostatních okruhů v Evropě. "Smlouvou se vyřeší i předchozí dluhy," uvedl Ezpeleta. Dosavadní pořadatel závodů Automotodrom Brno totiž Dorně dlužil desítky milionů korun z minulosti.

Automotodrom očekával vyšší podporu z veřejného sektoru, avšak nedočkal se jí ve slibované výši. Kvůli údajné ztrátovosti a nesplaceným dluhům byla Velká cena v Brně ohrožená a hrozil jí zánik. Proto se do celé situace vložili politici, kteří chtěli Grand Prix zachránit. Podle nich dělá Brnu dobré jméno a má ekonomický přínos.

Díky podpisu smlouvy se podle Vokřála brzy začnou prodávat první vstupenky na letošní ročník, který má termín ve druhé polovině srpna. Prodej má na starosti Turistické informační centrum města Brna.

 

Právě se děje

Další zprávy