Plochodrážní Grand Prix bude v Praze další tři roky

Podívejte se na fotogalerii z letošního ročníku plochodrážní Grand Prix v Praze.
Jenže i přes silnou podporu a polské převaze ve finále si pro vítězství dojel  Tai Woffinden.
Brit vyhrál českou Grand Prix potřetí za sebou...
... a zvýšil vedení v seriálu mistrovství světa na šest bodů.
Čtyřiadvacetiletý Woffinden, mistr světa z roku 2013, včera napodobil...
Foto: Jiří Šimeček
Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
28. 5. 2015 14:59
Plochodrážní Grand Prix by se v Praze měla jezdit i další tři roky.

Praha - Už devatenáctý ročník plochodrážní Grand Prix České republiky se opět vydařil a stejně velkou radost mají pořadatelé pražského Auto klubu Markéta z podepsání nové smlouvy o konání této akce v dalších třech letech.

"Po sportovní i organizační stránce jsme uspěli, takže největší starosti jsme měli  s ekonomickým zajištěním této významné akce,“ prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz předseda klubu Petr Ondrašík.

Jak je letošní pražský závod hodnocen zahraničními experty?

Máme radost z poděkování  od nejvyšších představitelů světové motoristické federace, kteří pražský závod po stránce sportovní i  organizační označili jako zatím nejkvalitnější v letošním ročníku. V plochodrážním světě panuje názor, že byl nejatraktivnější českou Velkou cenou za poslední roky a možná dokonce tou nejlepší vůbec.

Lze tedy říci, že se něco podle představ nepovedlo?

Asi jen pouhé dva body a až patnácté místo Václava Milíka, který jako jediný český reprezentant obdržel divokou kartu. Škoda, že se mu nepodařilo předvést to, co umí. Chybí mu větší počet podobných kvalitně obsazených závodů.

S promotérem Grand Prix jste uzavřeli novou smlouvu. Co všechno obsahuje?

Kontrakt na pořádání Grand Prix v České republice letos skončil, ale byl prodloužen o další tři roky. Nejlepší světová plochá dráha bude tedy v Praze k vidění nejméně do roku 2018.  Nová smlouva rovněž znamená, že v příštím roce, přesně 25. června, se Praha stane prvním městem na světě, kde oslaví dvacáté výročí pořádání tohoto prestižního seriálu. Navíc v roce, kdy získala titul Evropské hlavní město sportu.

Už jste se zmínil, že největší starosti máte s finančním zajištěním této akce. Jak jste tuto nemalou překážku letos zvládli?

Teprve dva týdny před startem jsme získali jistotu, že tato akce nebude prodělečná. Skoro všechny položky se každým rokem zdražují a v našem případě se jejich cena zvýšila zhruba o milion.

S jakým rozpočtem tedy musíte počítat a kdo především tyto náklady kryje?

Rozpočet se blíží ke dvanácti milionům korun. Více než z poloviny ho kryje příjem ze vstupného a finanční pomoc ve výši šesti milionů od dvou hlavních partnerů – hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  Na vyrovnaném účtu se pak podílí ještě kolem deseti dalších sponzorů. Příští jubilejní ročník už máme naštěstí finančně zajištěný.

 

Právě se děje

Další zprávy