Kolik pneumatik spolkne Dakar? Vyhrajte projížďku v Tatře Martina Kolomého

Sport Sport
11. 1. 2016 16:19
Chcete se projet s Dakarským speciálem? Nebo vyhrát některou z dalších skvělých cen? Zapojte se do soutěže Aktuálně.cz a týmu Tatra Buggyra Racing.
Zapojte se do soutěže, kterou pro vás připravilo Aktuálně.cz ve spolupráci s TATRA BUGGYRA RACING týmem. Klikněte na odkaz níže a odpovězte na otázku. | Video: Buggyra

Praha - Zapojte se do soutěže, kterou pro vás připravilo Aktuálně.cz ve spolupráci s TATRA BUGGYRA RACING týmem.

Můžete získat zážitek, na který jen tak nezapomenete, a to jízdu v závodním dakar speciálu Tatra s nejlepším českým pilotem Martinem Kolomým. Pro ostatní výherce jsou připraveny dárkové předměty.

Stačí v tomto formuláři správně odpovědět na následující otázku: Kolik spotřebuje TATRA BUGGYRA RACING tým pneumatik u třech závodních vozů během Rallye Dakar 2016?

Svůj tip zadejte ZDE.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy