Smrž zajel životní výsledek. V Nizozemsku skončil šestý

Tomáš Adamec
27. 4. 2008 17:48
Za titulem v superbicích míří Troy Bayliss
A při pozorném pohledu na soustředění závodníků se dá tušit, že sem nikdo nepřijel pro zábavu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Assen - Velmi odhodlaně si v holandsku dojel Troy Bayliss z Austrálie pro maximální porci bodů do čela tabulky Mistrovství světa superbiků, když vyhrál obě jízdy.

V té první ho na první pozici na několik kol vystřídal pouze Yukio Kagayama, který ale později chyboval. Za Baylissem se nakonec vykristalizovala až do cíle dvojice (2.) Checa a (3.) Neukirchner.

Ve druhé jízdě už nedal Australan nikomu šanci a na stupních vítězů ho doplnili Noriyuki Haga (Yamaha), který měl v úvodu první jízdy kolizi s Rubenem Xausem (Ducati) a třetí skončil opět skvěle jedoucí Carlos Checa, který se v obou jízdách vypracoval na stupně vítězů z šesté pozice na startu.

Jakub Smrž mlčky hledí na svůj motocykl Ducati 1098 RS08 v zázemí týmu Guandalini Racing by Grifo's. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Výborně si v Nizozemsku počínal český závodník Jakub Smrž. Po senzační sobotní kvalifikaci, ve které skončil první, a následně osmém místě na startu po superpole, sice díky malému vyjetí propadl v úvodu první jízdy do druhé desítky jezdeckého pole, avšak rychlou jízdou, kdy zajížděl srovnatelné časy jako závodníci na stupních vítězů, se postupně vypracoval na konečné šesté místo v cíli. Ve druhé jízdě dojel osmý a z Assenu si tak nakonec odváží 18 bodů.

Skvěle se po celý víkend představili také další čeští závodníci. Patrik Vostárek dojel ve třídě superstock 600 na Hondě stáje Intermoto Czech druhý za Linfootem.

Matěj Smrž týmu MS Racing (Honda CBR1000RR) dokončil dramatický závod "litrových" superstocků na sedmém místě. Michal Šembera (superstock 600) a Michal Drobný (superstock 1000) závod nedokončili.