28. 5. 2012 7:27
První z dnešních dvou závodů na okruhu Miller začíná ve 20:00 SELČ.
Jakub Smrž
Jakub Smrž | Foto: Aktuálně.cz

Tooele - Český motocyklový závodník Jakub Smrž vyhrál podruhé v kariéře kvalifikaci na závod mistrovství světa superbiků. Devětadvacetiletý jezdec na ducati byl nejrychlejší v nedělním superpole na okruhu v Miller ve Spojených státech amerických.

Smrž zajížděl v Utahu rychlé časy už v trénincích a pole position získal díky dalšímu zlepšení v závěru kvalifikace. O 184 tisícin sekundy předstihl Španěla Carlose Checu na stroji stejné značky, třetí skončil s odstupem 436 tisícin Brit Tom Sykes s kawasaki.

Bývalý pravidelný účastník mistrovství světa MotoGP Smrž vyhrál kvalifikaci v superbicích po téměř třech letech, naposledy se mu to povedlo v červnu roku 2009 v Misanu. První z dnešních dvou závodů začíná ve 20:00 SELČ.