Smrž po startu z pole position dojel v USA šestý

28. 5. 2012 23:02
Šesté místo obsadil motocyklový jezdec Jakub Smrž v prvním závodu mistrovství světa superbiků v USA, do kterého vyrážel z první pozice na startu.

Tooele - Šesté místo obsadil motocyklový jezdec Jakub Smrž v prvním závodu mistrovství světa superbiků na americkém okruhu Miller Motorsports Park, do kterého vyrážel z první pozice na startu. Vyhrál Španěl Carlos Checa, na kterého český závodník ztratil přes 13 sekund.

Devětadvacetiletý Smrž si v neděli zajistil podruhé v kariéře pole position, ale v čele se dlouho neudržel. "Start se mi povedl, bohužel do první zatáčky je daleko, tak jsem ztratil hodně pozic. Ale zatáčku jsem jel dobře venkem a opět nějaké pozice vydělal. Ve snaze držet se čtyřválců ve větru se mi začala přehřívat motorka. Kvůli tomu mi ujela špička," uvedl český jezdec na webu fansofsmrz.cz.

Šestým místem dosáhl druhého nejlepšího výsledku v sezoně, kterou zahájil pátou příčkou na australském Phillip Islandu. "Snad se mi podaří dostat v druhé jízdě dopředu, abych mohl zajíždět časy, kterých jsem schopný a nikdo mě nebrzdil, kdo mi pak ujede 50 metrů na rovině. Jinak jsem byl s motorkou hodně spokojený," dodal Smrž, jenž v průběžném pořadí MS útočí na devátého Itala Davideho Giugliana.

Závod mistrovství světa superbiků v Salt Lake City:

1. závod: 1. Checa (Šp./Ducati) 38:21,283, 2. Melandri (It./BMW) -2,313, 3. Biaggi (It./Aprilia) -5,338, ...6. Smrž (ČR/Ducati) -13,262.

23:30 druhý závod.