Smrž na Nürburgringu vybojoval třetí místo

4. 9. 2011 18:23
V první jízdě nedokončil kvůli poničené gumě
Jak Smrž
Jak Smrž | Foto: Team Caracchi

Nürburgring - Český motocyklista Jakub Smrž obsadil ve druhé jízdě závodu mistrovství světa superbiků na Nürburgringu třetí místo.

Závod, který byl šest kol před koncem kvůli dešti předčasně ukončen, vyhrál Brit Tom Sykes.

Smrž těsně před ukončením závodu vytěžil z pádů tří soupeřů, díky nimž se posunul na třetí místo. Osmadvacetiletý Čech dojel do cíle se ztrátou téměř 23 sekund na Sykese, za druhým Francouzem Sylvainem Guintolim zaostal o 19 sekund.

Smrž skončil v první jízdě jedenáctý, druhou nedojel

Smrž v Německu vyrovnal druhý nejlepší výsledek v kariéře. Lepší byl pouze v letošních závodech v Donington Parku a Salt Lake City, kde obsadil druhá místa. Třetí příčku obsadil ještě v roce 2009 v nizozemském Assenu.

V dnešní první jízdě, kterou vyhrál lídr průběžného pořadí šampionátu Španěl Carlos Checa, Smrž předčasně skončil kvůli poničené zadní gumě. Celkově je český jezdec čtrnáctý.

Desátý závod MS superbiků na Nürburgringu (Německo):

1. závod: 1. Checa (Šp./Ducati) 38:59,779, 2. Melandri (It./Yamaha) -1,855, 3. Haga (Jap./Aprilia) -2,322, ...Smrž (ČR/Ducati) nedokončil.
2. závod: 1. Sykes (Brit./Kawasaki) 29:49,337, 2. Guintoli (Fr./Ducati) -4,063, 3. Smrž -22,759.

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 13 závodů): 1. Checa 376, 2. Melandri 302, 3. Biaggi (It./Aprilia) 281, ...14. Smrž 109.

Supersport: 1. Davies (Brit./Yamaha) 38:10,466, ...17. Ježek -52,298, 19. Vostárek (oba ČR/Honda) -53,486.

Průběžné pořadí: 1. Davies 171, ...23. Ježek 7.