11. 5. 2008 17:01
Druhou jízdu v Monze vyhrál Haga.
Jakub Smrž
Jakub Smrž | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Monza - Na rychlém italském okruhu se konalo další dějství mistrovství světa superbiků, v němž se znovu odehrály vyrovnané souboje. Český jezdec Jakub Smrž na Ducati dosáhl na desáté místo, druhý závod však nedokončil.

Vůbec první vítězství kariéry na superbiku si připsal Němec Max Neukirchner před Hagou.

Ve druhé jízdě se také dočkal dalšího vítězství Haga před Neukirchnerem a oba se tak výrazně posunuli v celkovém hodnocení. Přestože Troy Bayliss nedokončil druhou jízdu, pozici v celkovém pořadí si ještě více upevnil.

Jakub Smrž se opět předvedl v (první) kvalifikaci nejlepším časem, ale v superpole si vyjel po osobní chybě 15. místo na startu. Svým výkonem i pády závodníků se v první jízdě vypracoval na desátou pozici a druhou jízdu nedokončil po kolizi s Maxem Biaggim tři kola před cílem. V průběžném pořadí tak stále drží čtrnáctou příčku.

Supersporty vyhrál Fabien Foret (Yamaha YZF-R6), druhý byl Joshua Brookes (Honda CBR-600RR) a třetí Broc Parkes (Yamaha YZF-R6). Lagrive z české stáje Intermoto Czech skončil osmý a lídr celkového pořadí Lascorz (Honda) dojel devátý, takže se zmenšily rozestupy v průběžném pořadí.

Skvělý závod předvedl Matěj Smrž (Honda, MS Racing), když ve třídě Superstock 1000 nestačil pouze na Xaviera Simeona (Team Alstare Suzuki) a v průběžném pořadí šampionátu se výrazně posunul už na šestou příčku. Drobný skončil na Monze sedmnáctý.

Třídu Superstock 600 vyhrál její průběžný vedoucí jezdec Loris Baz, před Bussolottim (oba Yamaha). Dařilo se opět i Patriku Vostárkovi (Honda) z týmu Intermoto Czech, když dojel šestý a průběžně mu patří čtvrtá pozice. Michal Šembera závod nedokončil.