Smrt na rallye v Českém Krumlově, zemřel navigátor

Sport Sport
27. 5. 2012 13:03
Navigátor Petra Pelecha Aleš Zimolka zemřel na následky nehody v sobotní rychlostní zkoušce Malonty 2.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto:

Český Krumlov - Smutnou tečku má letošní 40. ročník rallye Český Krumlov.

Po havárii v sobotní rychlostní zkoušce Malonty 2 totiž zemřel navigátor Petra Pelecha z vozu Honda Civic Aleš Zimolka. 

Zprávu o úmrtí devětatřicetiletého spolujezdce zveřejnili organizátoři závodu na oficiálních stránkách. 

"S hlubokým zármutkem vám musíme oznámit, že ve večerních hodinách po skončení 40. Rallye Český Krumlov zemřel na následky havárie člen posádky startovního čísla 43 spolujezdec Aleš Zimolka. Havárie se stala na rychlostní zkoušce číslo 12 - Malonty 2 v obci Cetviny.Po leteckém převozu do nemocnice v Českých Budějovicích Aleš po několika hodinách svůj boj o život bohužel prohrál," píše se v prohlášení ředitele závodu Jindřicha Kunce. 

Jde o první úmrtí při závodech mistovství ČR v rallye od smrti Jiřího Skoupila v Klatovské rally 2011. 

Případy úmrtí českých automobilových závodníků při rallye za posledních deset let:

13. července 2002 - Během sprintrallye Agropa v Pačejově na Klatovsku zemřel po nárazu vozu do stromu spolujezdec jedné z posádek Martin Huml.

20. září 2003 - Při Rallye Světlá na Havlíčkobrodsku zemřeli oba členové posádky Ferdinand Křehlík a Eva Návojská, kteří nepřežili náraz do stromu ve vysoké rychlosti.

16. dubna 2005 - Při Rallye Pelhřimov zemřel jezdec Tomáš Vojtěch, který ztratil vědomí ve čtvrté rychlostní zkoušce a k životu ho nepřivedla ani rychlá lékařská pomoc. Příčinou jeho úmrtí bylo selhání srdce.

27. října 2006 - Při první rychlostní zkoušce regionální automobilové soutěže Rallye Střela na Plzeňsku narazil jezdec Martin Vodehnal bokem vozu do betonového sloupku a soklu předzahrádky u jednoho z domů a nehodu nepřežil.

25. srpna 2007 - Spolujezdec Luděk Kocman zemřel po převozu do nemocnice poté, co v třetí rychlostní zkoušce zlínské Barum rallye jeho vůz vyjel ve vysoké rychlosti ze silnice a bokem narazil do stromu.

21. června 2008 - V průběhu 13. rychlostní zkoušky na Horácké rallye Třebíč zahynuli oba členové posádky Miroslav Levora a Pavla Třebínová, jejichž vůz narazil po smyku do stromu.

30. května 2009 - Při automobilové soutěži Rallye Posázaví na Havlíčkobrodsku zemřel řidič Karel Švec, jehož auto narazilo do stromu při rychlostní zkoušce.

8. dubna 2011 - V druhé rychlostní zkoušce Rallye Šumava Klatovy havaroval jezdec Jiří Skoupil a na následky nehody zemřel.

26. května 2012 - Následkům zranění z nehody při Rallye Český Krumlov zemřel v českobudějovické nemocnici navigátor Aleš Zimolka (49). Havárie se stala ve dvanácté ze čtrnácti rychlostních zkoušek v obci Cetviny.

 

Právě se děje

Další zprávy