Slovakia Ring přinesl Lackovi pódiovou radost i tvrdou pouť závodním polem

Radek Vičík Radek Vičík
14. 7. 2018 17:54
Úřadující šampion evropských okruhových tahačů Adam Lacko si na Slovakia Ringu prožil chvíle úspěchu i smůly.
Adam Lacko ve své Buggyře na Slovakia Ringu.
Adam Lacko ve své Buggyře na Slovakia Ringu. | Foto: Buggyra

Slovakia Ring (od našeho zpravodaje) - Adam Lacko v sobotu potvrdil tradici, že na každém okruhu se v této sezoně aspoň jednou postavil na stupně vítězů závodu ME tahačů na okruzích. Pilot Buggyry byl na Slovakia Ringu třetí hned v úvodní jízdě. V té druhé se po stíhací jízdě z chvostu pole umístil na osmé pozici.

Do prvního sobotního závodu sice obhájce titulu vyrážel z pole position, ale při letmém startu mu proklouzla spojka a propadl se.

"Nevím, jestli to byla moje chyba nebo se to stalo z toho vedra, ale proklouzla mi spojka. Upřímně jsem ale vůbec nečekal, že právě tady na trati vyhraju kvalifikaci, takže třetí místo je vlastně super," prohlásil Lacko.

Pilot Bugygry se dlouho se držel těsně pod imaginárními stupni vítězů, ale v posledních kolech tvrdě zaútočil na Saschu Lenze. Byť si o Mercedes německého jezdce rozbil plasty na předku svého vozu, dokázal jej předjet a cílovou čáru proťal na třetím místě.

Z druhého letošního vítězství se radoval španělský veterán Antonio Albacete, který triumfoval před další nestorem - jasným lídrem seriálu Jochenem Hahnem z Německa.

V druhé jízdě, v níž se pořadí první osmičky na startu otáčelo, českému jezdci štěstí nepřálo. V první zatáčce se snažil prosadit zvnějšku, ale po kolizi s André Kursimem vyjel mimo trať a na okruh se vrátil jako poslední. V té chvíli začala stíhací jízda, která se zastavila na osmé pozici.

"Ze závodnického hlediska jsem si tu jízdu užil. Ale je škoda, že to nebyl souboj o první až páté místo. Původcem té kolize po startu byl zase (Norbert) Kiss. Strčil do Kursima a ten pak do mě. Už mě to štve, že Maďar je u každé nehody a pak brečí po pedoku: Já ne, to oni," prohlásil Lacko emotivně krátce po skončení závodu, který pro sebe rozhodl Shane Brereton.

Brit se tak stal už devátým vítězem v letošní velmi vyrovnané sezoně. Lacko po sobotě ztratil průběžné druhé místo v seriálu, Španěl Albacete jej přeskočil o dva body. Čtvrtý Kiss na závodníka Buggyry ztrácí na čtvrté pozici jen pět bodů.

Závody ME tahačů na Slovakia Ringu:

1. jízda: 1. Albacete (Šp./MAN) 22:14,948, 2. Hahn (Něm./Iveco) -1,087, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -3,164.

2. jízda: 1. Brereton (Brit./MAN) 22:20,925, 2. Hahn -0,427, 3. Reinert (Něm./MAN) -2,374, …8. Lacko -12,506, 12. Vojtíšek (ČR/MAN) -23,981.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 161, 2. Albacete 112, 3. Lacko 110.

Nemilovaný Slovakia Ring přinesl Lackovi dvakrát stupně vítězů | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 10 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy